“Spēlēt.lv CS:GO Akadēmijas” čempionvienība “Tranquillum” apsūdzēta spēļu apzinātā zaudēšanā

13/11/2021 14:37

Pirmo reizi Latvijas esportu skārušas aizdomas par spēļu sarunāšanu. Spēļu gaitas un rezultātu negodīgā ietekmēšanā tiek apsūdzēta nesen aizvadītā šī gada Latvijas vērienīgākā “Counter-Strike: Global Offensive” (CS:GO) turnīra “Spēlēt.lv CS:GO Akadēmijas” čempionvienība – “Tranquillum”.

Latvijas vadošā esporta organizācija “GOEXANIMO”, kas bija viena no “Spēlēt.lv CS:GO Akadēmijas” organizatorēm kopā ar izklaides un entuziastu grupu “Spēlēt.lv”, paziņojusi, ka aizdomas krīt uz visu “Tranquillum” komandu, kuras sastāvā ir Kristers “Brens” Brensons, Mairis “Mairel” Petrovs, Edgars “rabbit” Brečs, Arvis “CaptaiN” Kārkliņš un Roberts “frip” Poļakovs. Tiek ziņots, ka ir iesaistītas arī divas citas personas, kuras Latvijas esporta scēnā jau iepriekš izpelnījušās negatīvu slavu ar dažādām pretlikumīgām darbībām – Gusts “M1kkets” Miezis un Sandis “kuL” Stikuts.

Latvijas “CS:GO” komūnā tiek izteikti pieņēmumi, ka “Tranquillum” komanda esot apzināti zaudējusi divus mačus “E-Sports Entertainment Association” (ESEA) līgā – šī gada 26. augustā pret Dānijas komandu “MASONIC” ar rezultātu 1:16 (sīkāka informācija par spēli redzama ŠEIT) un 14. septembrī pret Polijas vienību “MAD DOGS PACT” ar rezultātu 0:16 (plašāka informācija par spēli pieejama ŠEIT). Ņemot vērā, ka komandas pretinieki abos minētajos dueļos nebija galvas tiesu pārāki, šī lielā rezultātu starpība ir gana pārsteidzoša. Par to liecina arī mača ierakstā vairākkārt redzamie dīvainie spēles momenti “Tranquillum” komandas pārstāvju izpildījumā.

Viesojoties “YouTube” platformas raidījumā “Sporta studija podkāsts”, viens no Latvijas esporta vides pārstāvjiem un “CS:GO” spēlētajiem “Daugava” komandas sastāvā Reinis “hyskeee” Grīnbergs izklāstīja sev zināmo informāciju, ka norēķināšanās ar spēlētajiem par potenciālajām negodprātīgajām darbībām esot notikusi ar kriptovalūtas starpniecību, kas apgrūtina iespējamo pārkāpumu pierādīšanu. Katrs spēlētājs esot saņēmis naudas summu aptuveni 1300 eiro apmērā par vienu apzināti zaudētu spēli.

“GOEXANIMO” kā vadošā Latvijas esporta dzīves, pasākumu un turnīru organizētāja paziņoja, ka uz izmeklēšanas periodu ir nolēmusi diskvalificēt visas aizdomās turētās personas no dalības jebkādos “GOEXANIMO” rīkotos pasākumos, sazinoties un nododot savā rīcībā esošo informāciju arī citiem Latvijas un Baltijas esporta pasākumu organizatoriem ar cerību, ka arī viņi noteiks līdzīga rakstura sankcijas pret šajā incidentā iesaistītajām personām.

Tāpat arī, apzinoties situācijas nopietnību un potenciālos brenda un jebkāda cita veida riskus, “GOEXANIMO” iesaka organizācijai “Spēlēt.lv” neparakstīt sadarbības līgumu ar komandu Tranquillum, piebilstot, ka “Tranquillum” “Spēlēt.lv CS:GO Akadēmijas” turnīrā triumfēja godīgā ceļā un viņi ir un paliks šī turnīra čempioni. Šo titulu viņiem neviens nekad neatņems. Ar pilnvērtīgu “GOEXANIMO” paziņojumu iespējams iepazīties ŠEIT.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
24/05/2022 14:35

Latvija varonīgi cīnās, taču ielaiž vārtus mazākumā un noslēdz dalību PČ

Latvijas vīriešu hokeja izlase pasaules čempionātu Tamperē otrdien beidza ar zaudējumu Zviedrijas valstsvienībai, izslēgšanas spēlēm nekvalificējoties. Latvija piekāpās Zviedrijai ar 0:1 (0:0, 0:1, 0:0). Spēles pirmajā trešdaļā ripu uzbrukuma zonā vairāk…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…