Spēlētāju arodbiedrība apstiprina NHL plānu par sezonas atsākšanu

Gerijs Betmens, sportazinas.com
Gerijs Betmens | Foto: NHL

Nacionālās hokeja līgas spēlētāju asociācija (NHLPA) akceptējusi līgas plānu par iespējamo sezonas turpināšanu, tomēr NHLPA un NHL vēl jāvienojas par vairārākiem momentiem, pirms čempionāta atsākšana kļūs reāla, ziņo “The Score”.

“Dažas detaļas vēl ir jāapspriež. Piekrišana par NHL piedāvāto formātu būs atkarīga no tā, vai abām pusēm izdosies vienoties par visiem strīdīgiem momentiem,” teikts NHLPA paziņojumā.

Jau ziņots, ka NHL izstrādājusi sezonas atsākšanas koncepciju. Tā paredz, ka regulārais turnīrs netiks pabeigts un, kad to ļaus apstākļi, uzreiz tiks aizvadīts izslēgšanas turnīrs.

Plānots, ka Stenlija kausā piedalīsies 24 vienības, pa 12 no katras konferences. Turnīrs sāksies ar “play-in” sērijām līdz 3 uzvarām – katras konferences 5. komanda spēkosies ar 12., 6. – ar 11., 7. – ar 10, bet 8. – ar 9. Šo pāru uzvarētāji iekļūs nākamajā kārtā, kur viņu gaidīs konferenču spēcīgākās komandas. Sākotnēji Rietumu un Austrumu labāko vienību reitings ir izveidots atbilstoši klubu pozīcijām turnīra tabulā.

Taču pastāv variants, ka, kamēr norisināsies “play-in” mači, konferenču spēcīgākās komandas spēkosies savā starpā viena apļa turnīrā par iespēju saglabāt vai uzlabot reitingu.

Ceturtdien norisinājās NHLPA valdes telefonkonference, kurā tika apspriests jautājums par formātu ar 24 komandām. TSN apskatnieks Pjērs Lebruns ziņo, ka vēlāk notikušajā balsojumā spēlētāji devuši piekrišanu, tomēr 100% vienošanās starp NHL un NHLPA vēl nav panākta. Viņš sagaida, ka tuvākajās dienās līgas vadība varētu uzstāties ar paziņojumu un tad parādīsies lielāka skaidrība arī par iespējamiem datumiem.

Ja formāts tiks apstiprināts, tad “play-in” kārtā būs pārstāvētas divas latviešu hokejistu komandas. Proti, Teodora Bļugera Pitsburgas “Penguins” (5. vieta konferencē) aizvadīs sēriju pret Monreālas “Canadiens” (12.), bet Elvja Merzļikina Kolumbusas “Blue Jackets” (9.) – pret Toronto “Maple Leafs” (8.).

Joprojām nav zināmi nedz datumi, nedz norises vieta, kur varētu tikt aizvadīta šī gada Stenlija kausa izspēle.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par