“Spezia” ar Krolli rezervē pārsteidz ČL pusfinālisti “AC Milan”

13/05/2023 23:46

Itālija

Latvijas futbola izlases uzbrucējam Raimondam Krollim paliekot rezervē, “Spezia” komanda sestdien Itālijas A sērijas 35.kārtas spēlē guva negaidītu un svarīgu uzvaru. “Spezia” mājās ar 2:0 (0:0) uzvarēja UEFA Čempionu līgas pusfinālisti “AC Milan”.

Starp Čempionu līgas pusfināliem “AC Milan”, kas šonedēļ pirmajā mačā ar 0:2 zaudēja Milānas “Inter”, sestdien aizvadīja maču ar Spēcijas klubu. Arī sezonas pirmajā spēlē milānieši bija spiesti piekāpties (1:2).

“Spezia” vadībā izvirzījās 75.minūtē, kad Pšemislavs Višņevskis pretī vārtiem tika pie atlēkušās bumbas un raidīja to mērķī. Desmit minūtes vēlāk Salvatore Espozito ar skaisti izpildītu brīvsitienu panāca 2:0.

Trīs mačus pirms sezonas beigām “Spezia” komanda ar 30 punktiem 35 spēlēs ieņem 18.vietu 20 klubu konkurencē. Tikpat punktu ir 17.pozīcijā esošajai “Verona”, kas vēl aizvadīs 35.kārtas cīņu. A sēriju pametīs trīs vājākās komandas.

Tikmēr “AC Milan” ar 61 punktu ir piektā, pirmajam četriniekam, kuru noslēdz “Inter”, zaudējot divus punktus. Titulu jau nodrošinājusi “Napoli”. Krollis Spēcijas kluba rindas papildināja janvārī un jau pirmajā mačā bija spēles pieteikumā, taču savu debiju, kļūstot par pirmo Latvijas futbolistu, kurš devies laukumā Itālijas A sērijā, viņš piedzīvoja 5.februārī, kad mačā pret “Napoli” 76.minūtē devās uz maiņu. Krollis līdz šim piedalījies trijās A sērijas spēlēs.

Polija

Latvijas futbola izlases pussargs Andrejs Cigaņiks sestdien guva savus karjerā pirmos vārtus Polijas ekstraklasē. Cigaņika pārstāvētā Lodzas “Widzew” 32.kārtas spēlē mājās ar 2:3 (1:2) zaudēja Zabžes “Gornik”.

Mača 20.minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Bartlomejs Pavlovskis, bet līdz puslaika beigām Dani Pačeko un Boriss Sekuličs panāca 2:1 pretinieku labā. Pirmajos vārtos asistēja pērnā gada Latvijas čempions “Valmieras” sastāvā Daisuke Jokota, kurš 72.minūtē pats izcēlās ar individuāli meistarīgu spēli un guva vārtus – 3:1.

Cigaņiks spēlē iesaistījās 59.minūtē, nākdams uz maiņu pie rezultāta 1:2. Septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām Latvijas pussargs pretī vārtiem saņēma Pavlovska piespēli un netraucēts raidīja bumbu vārtos – 2:3.

Svētdien uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvēta Čenstohovas “Rakow”, kas jau nodrošinājusi titulu, mājās uzņems pērnā gada čempioni Poznaņas “Lech”, bet pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia”, kas pametīs ekstraklasi, viesosies pie Melecas “Stal”.

“Rakow” ar 71 punktu 31 spēlē turnīrā tabulā ir pirmajā vietā, “Widzew” ar 44 punktiem ir devītā, bet “Lechia” ar 26 punktiem ieņem 17.pozīciju 18 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā par čempioni kļuva Poznaņas “Lech”.