Spīdvejists Ļebedevs nekvalificējas EČ trešā finālposmā izšķirošajam braucienam

04/07/2021 12:40

Latvijas spīdvejists Andžejs Ļebedevs sestdien Polijas pilsētā Gdaņksā ierindojās devītajā vietā Eiropas čempionāta trešajā finālposmā.

Ļebedevs piecos braucienos iekrāja septiņus punktus un 18 dalībnieku konkurencē ierindojās devītajā vietā. Finālbraucienu sportistam sasniegt neizdevās. Pirmajā un piektajā braucienā Ļebedevs finiša līniju sasniedza otrajā vietā, bet otrajā braucienā viņš bija pārākais. Trešajā un ceturtajā braucienā Latvijas sportists palika bez punktiem un neiekļuva finālbraucienā. Lai iekļūtu finālā, Ļebedevam vēl bija nepieciešami vismaz četri punkti.

Finālā uzvaru svinēja dānis Mikels Mikelsens, kurš tādējādi kopvērtējumā iekrājis tikpat punktu (39), cik viņa sīvākais konkurents polis Pjotrs Pavlickis. Trešo vietu izcīnīja vēl viens dānis Leons Madsens. Kopvērtējuma galvgalī ar 39 punktiem ir Mikelsens un Pavlickis, bet Ļebedevs ar 18 punktiem ieņem 11.pozīciju.

Šīs sezonas Eiropas čempionāta uzvarētājs nākamsezon iegūs tiesības startēt “Grand Prix” raudzes sacensībās.

Pagājušajā sezonā Covid-19 izplatības dēļ visi finālposmi tika aizvadīti Polijā. 10.jūlijā Eiropas čempionāta pēdējais jeb ceturtais finālposms notiks Ribņikā.