Sporta advokāts: es Zaripovam neieteiktu atvērt B provi

27/07/2017 12:51
Danis Zaripovs, www.sportazinas.com

Sporta lietu advokāts, kurš specializējies tieši antidopinga noteikumu pārkāpumu gadījumos, Aleksandrs Čebotarevs komentējis Kontinentālās hokeja līgas (KHL) leģendas Danisa Zaripova diskvalifikācijas faktu.

“Dopinga skandāls hokejā neapšaubāmi ir nepatīkams, bet tas, diemžēl, nav nekas jauns. Ko tur daudz teikt? Ļoti nepatīkama situācija priekš spēlētāja. Cik sapratu, hokejista organismā atklāti divu veidu aizliegtie preparāti – tādi, kas maskē citu vielu klātbūtni organismā, kas ir pilnībā aizliegti un stimulatori, kuros atļauts lietot izņēmuma gadījumas, bet arī ne tad, kad oficiāli rit sezona. Lieta ir tāda, ka tikai pats sportists ir atbildīgs par to, kādas vielas nonāk viņa organismā, arī ja tās viņam liek lietot ārsts. Sportistiem pašiem ir jāseko līdzi, ko viņi lieto. Pat ja tas ir ārstnieciskos nolūkos, pastāv risks, ka kādā no medikamentiem ir aizliegtās vielas.” iesāka advokāts.

Advokātam jautāts, vai Zaripovam ir kādas cerības uz soda mēra maiņu un vai pastāv kāda iespēja, ka ir notikusi kļūda, uz ko Čebotarevs atbildējis: “To var pārbaudīt tikai pieprasot no laboratorijas, kur tika veiktas pārbaudes, pilnu analīžu kopainu un veiktos pasākumus. Tas nozīmētu, ka būtu jāatver arī B prove. To es ieteiktu Zaripovam nedarīt, jo tā noteikti uzrādīs tādus pašus analīžu rezultātus kā pirmā. Tādā gadījumā apstrīdēt IIHF (Starptautiskās hokeja federācijas – red.) lēmumu būs gandrīz vai neiespējami. Šobrīd vienīgais ko var darīt lietas labā, ir censties izcelt vainu mīkstinošus apstākļus vai nolaidību, kas tāpat no juridiskā viedokļa ir ļoti sarežģīti.”

Jau iepriekš tika ziņots, ka KHL kluba Kazaņas AK “Bars” krievu uzbrucējs Daniss Zaripovs pieķerts aizliegto vielu lietošanā un līgas vadība jau piespriedusi hokejistam divu gadu diskvalifikāciju. Sportists savu vainu šobrīd gan noliedz.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Indulis Bikše
24/01/2022 14:46

Bikše par kvotas atdošanu citam sportistam: Tā ir sodīšana, par to, ka pateicu taisnību

Pēc Latvijas Slēpošanas federācijas (LSF) paziņojuma, ka Pekinas olimpisko spēļu dalībai apstiprināts distanču slēpotājs Roberts Slotiņš, vēl bija cerība, ka LSF mainīs savu nostāju, aģentūrai LETA atklāja distanču slēpotājs Indulis…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…