Sporta arbitrāžas tiesa pieņem lēmumu par labu “Noah Jurmala”, LFF būs jāsedz lietas izskatīšanas izmaksas

14/07/2021 17:25

 Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) apmierinājusi Daugavpils “Noah Jurmala” apelāciju par nepielaišanu Latvijas futbola virslīgas turnīram, liecina CAS lēmumā publicētā informācija.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja (DK) 2021.gada sezonas priekšvakarā atsauca virslīgas potenciālās jaunpienācējas “Noah Jurmala” (faktiski – Daugavpils “Lokomotiv”) komandas licenci, bet klubs nolēma pārsūdzēt DK lēmumu. Vēlāk LFF Apelāciju komiteja (AK) lēma neapturēt komandas izslēgšanu no virslīgas turnīra.

Aprīlī klubs pret LFF un tās komisijām iesniedza prasību CAS. Arbitrāžas tiesas pagaidu lēmums paredzēja komandai provizoriski piešķirt licenci startam virslīgā. CAS lēmuma īsajā versijā, ko aģentūrai LETA trešdien nosūtīja kluba vadītājs Aleksandrs Jakubovskis, teikts, ka kluba apelācija ir daļēji apmierināta.

CAS lēmusi, ka klubs tiek brīdināts par LFF klubu licencēšanas noteikumu turpmākajiem pārkāpumiem un tam jāsamaksā LFF 1400 eiro liels naudas sods, bet jāsaglabā A licence. Arbitrāžas tiesas lēmumā arī teikts, ka lietas izskatīšanas izmaksas jāsedz LFF. Pārējās izmaksas katra puse sedz atsevišķi.

LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks atzīmē, ka sporta arbitrāžas tiesa savā lēmumā faktiski apstiprinājusi, ka LFF juridisko institūciju lēmums bija balstīts faktos un konkrētu noteikumu neizpildīšanā. “Klubam bija jāpilda LFF Klubu licencēšanas noteikumu prasības, bet praksē ne viss no reglamentētā tika pildīts. Uzskatām, ka šajā lietā CAS lēmums faktiski ir klubam piemērojamā soda mīkstināšana,” LFF citē Pukinska teikto.

Trešdienas vakarā LFF valdes loceklis Emīls Latkovskis sociālajā vietnē “Twitter” paziņoja, ka lietas izskatīšanas izmaksas ir 16 000 eiro, iekļaujot visus nodokļus, komisijas un pārējās izmaksas.

“Noah Jurmala” ar trīs punktiem 13 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp astoņām komandām. Klubam ir spēkā jaunu spēlētāju reģistrācijas liegums, kā dēļ komanda tikpat kā nespēj nokomplektēt sastāvu spēlēm. Tāpat šomēnes LFF Godīgas spēles un ētikas komiteja, konstatējot tiešu dalību spēles rezultāta apzinātā manipulēšanā, diskvalificēja trīs “Noah Jurmala” kluba spēlētājus.

Martā LFF DK, izvērtējot situāciju, kas skāra izmaiņas “Noah” klubā un šo izmaiņu radītās sekas, secināja, ka klubs neatbilst vairākiem LFF Klubu licencēšanas noteikumu kritērijiem, tajā skaitā obligātajiem, kas ir nepieciešami, lai tas saglabātu LFF-A licenci dalībai 2021.gada “Optibet” virslīgas čempionātā. Līdz ar to klubam piešķirtā licence tika atsaukta dienu pirms čempionāta sākuma.

LFF AK lēmumā bija teikts, ka ir nepamatots biedrības “FC Noah Jurmala” arguments apelācijas sūdzībā, ka investors vienpusēji atteicies no ziedojuma līguma izpildes, jo lietas materiālos atrodas 2021.gada 15.februāra vienošanās starp biedrību “FC Noah Jurmala” un Bagratu Gazarjanu par ziedojuma līguma izbeigšanu. Tāpat LFF AK pirmšķietami neredzēja pamatu apšaubīt LFF Klubu licencēšanas finanšu eksperta Uģa Mālmaņa atzinumu, ka biedrība “FC Noah Jurmala” neatbilst klubu licencēšanas finanšu kritērijiem. AK pirmšķietami neatrada arī pamatu uzskatīt, ka DK nevarēja lemt par licences atsaukšanu. Lēmumā arī bija teikts, ka biedrība “FC Noah Jurmala” nav norādījusi un nav pamatojusi tai ar licences atsaukšanu radītā kaitējuma būtiskumu.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Kristaps Porziņģis
02/12/2021 05:42

Porziņģim lieliska precizitāte divpunktu metienos un “double-double”, Dalasa saplosa “Pelicans” (VIDEO)

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) ar piekto “double-double” sezonā šonakt izcēlās latviešu superzvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš mačā pret Ņūorleānas “Pelicans” guva 20 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, palīdzot Dalasas “Mavericks”…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…