“Sporta Avīzes” aptaujā par 2021. gada labākajiem Latvijas sportistiem nosaukti 3×3 basketbola izlases spēlētāji

05/01/2022 12:38
Latvijas 3x3 basketbola izlase

Tradicionālajā žurnāla “Sporta Avīzes” ekspertu aptaujā par 2021.gada labākajiem Latvijas sportistiem atzīti 3×3 basketbolisti Agnis Čavars, Edgars Krūmiņš, Kārlis Pauls Lasmanis un Nauris Miezis. Labākais Latvijas sportists “Sporta Avīzes” versijā tika nosaukts jau 26.reizi, uzvarētāju nosakot 50 ekspertiem.

Starp 50 ekspertiem, kuri aptaujā vienoti varēja balsot par vīriem, dāmām, individuālajām komandām, sporta spēļu komandām un nacionālajām izlasēm, jau tradicionāli bija valsts augstākās amatpersonas, sporta politikas veidotāji, federāciju vadītāji, kādreizējās sporta zvaigznes, sporta žurnālisti, treneri, žurnāla uzticamākie lasītāji un pirmo reizi arī arī atbalstītāja “Optibet” darbinieki.

Eksperti aptaujā bija gandrīz vienbalsīgi, olimpiskajiem čempioniem pirmo vietu atvēlot 47 no 50 anketām. 3×3 basketbolisti aptaujā ieguva 342 punktus, krietni apsteidzot svarcēlāju Artūru Plēsnieku (204 punkti) un pludmales volejbolistes Tīnu Graudiņu/Anastasiju Kravčenoku (113 punkti).

Maksimālos 350 punktus, ko iespējams saņemt par 50 pirmajām vietām, aptaujas vēsturē līdz šim ieguvis tikai viens sportists – pēc olimpiskā zelta izcīnīšanas 2012.gadā visi eksperti par labāko nosauca Māri Štrombergu. Citreiz gan olimpiskie čempioni uzvarējuši ar pieticīgāku balsu skaitu – panākumiem bagātajā 2000.gadā Igoram Vihrovam bija tikai 36 pirmās vietas, bet 2008.gadā Štrombergam – 46,3.

Pa vienai reizei kā labākos aizvadītajā gadā eksperti atzina Graudiņu/Kravčenoku, basketbolistu Kristapu Porziņģi, un traģiski bojā gājušo hokeja vārtsargu Matīsu Kivlenieku. Otro vietu aptaujā izcīnījušais Plēsnieks ne reizi netika minēts kā gada labākais sportists, tomēr saņēma 33 otrās vietas. Aiz labāko trijnieka šoreiz palika Porziņģis (73 punkti), pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs (60 punkti) un kamaniņu braucēji Andris Šics/Juris Šics (60 punkti).

Otro gadu pēc kārtas aptaujā piedalījās premjerministrs Krišjānis Kariņš, balsojumu iesniedza arī Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un daudzas citas amatpersonas. Jau tradicionāli savu vērtējumu plaši skaidroja kādreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, paužot, ka viņas anketā uzreiz aiz sešnieka palika Pļaviņš un Točs, kā arī slēpotāja Patrīcija Eiduka. Tomēr par precīzāko ekspertu kļuva Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko, kura balsojuma pirmā, otrā, ceturtā, piektā un sestā vieta bija identiska ar noslēguma rezultātiem. Tāpat starp precīzākajiem balsotājiem izceļami motokrosa leģenda Kristers Serģis, kā arī valsts eksprezidents un Latvijas Basketbola savienības vadītājs Raimonds Vējonis.

Ar pilniem aptaujas rezultātiem un balsotāju izvēli iespējams iepazīties “Sporta Avīzes” janvāra numurā. Par 2020.gada labāko sportistu “Sporta Avīzes” versijā tika nosaukts Mairis Briedis.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
20/05/2022 20:04

Latvija – Austrija 0:0 (TEKSTA TIEŠRAIDE)

Latvijas hokeja izlase aizvada piekto spēli 2022. gada Pasaules čempionātā, pretiniekos ir Austrijas komanda. Iepriekšējos četros mačos katra no vienībām izcīnījusi pa trīs punktiem, un šī dueļa uzvarētaja saglabās izredzes…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…