Sports atgriežas uz ekrāniem – gaidāmajā naktī UFC aizvadīs vērienīgu cīņu pasākumu

Džastins Geidži, sportazinas.com
Džastins Geidži | Foto: Essentially Sports

Gaidāmajā naktī plkst. 1:30 pēc Latvijas laika ASV pilsētā Džeksonvilā sāksies “Ultimate Fighting Championship” (UFC) rīkotais pasākums “”, kura laikā skatītājiem tiks piedāvātas 11 cīņas. Par vakara odziņu kļūs duelis starp Toniju Fergusonu un Džastinu Geidži par pagaidu čempiona jostu vieglajā svarā.

View this post on Instagram

A CARD FOR THE AGES. 🏆 #UFC249

A post shared by ufc (@ufc) on

Diena sākās ar ne pārāk patīkamām ziņām. Proti, vienam no pasākuma dalībniekiem, brazīliešu cīkstonim Ronaldu Souzam, konstatēja koronavīrusu, līdz ar ko viņa cīņa pret Jamaikas pārstāvi Juraju Holu ir atcelta. UFC vadītājs Dana Vaits steidzās visus nomierināt un apstiprināja, ka pasākums tāpat notiks, jo visi cīkstoņi dzīvo izolēti cits no cita. “Šajā laikā kopā tika veikti 1200 testi 300 dažādiem cilvēkiem, un būtu dīvaini, ja tie visi būtu negatīvi,” uzskata Vaits.

Pasākums tiks aizvadīts aiz slēgtām durvīm 2003. gadā atklātajā “VyStar Veterans Memorial” arēnā. Tajā savus mājas mačus aizvada telpu amerikāņu futbola komanda “Sharks”, Amerikas basketbola līgas (ABA) vienība “Giants”, kā arī Austrumu krasta hokeja līgas (ECHL) klubs “Icemen”. 2011. gadā šeit norisinājās NBA zvaigžņu spēle.

Kopā bija paredzēts aizvadīt 12 cīņas, taču Souzas inficēšanās ar Covid-19 samazināja to skaitu līdz 11. Starts paredzēts plkst. 1:30 pēc Latvijas laika ar diviem “Early Prelims” mačiem. Vienā no tiem Braiss Mičels spēkosies ar Čarlzu Rosu, bet otrajā tiksies Raiens Spans ar Semu Alvi.

View this post on Instagram

Your #UFC249 fight week lineup! 🤩

A post shared by ufc (@ufc) on

Plkst. 3:00 “UFC249” turpināsies ar četrām “Prelims” cīņām. Tajās Entonijs Petiss spēkosies ar Donaldu Seroni, Aleksejs Oleiniks – ar Farbisiu Verdumu, Karla Esparsa – ar Mišelu Votersonu, bet Visente Luke – ar Niko Praisu.

Savukārt 5:00 sāksies galvenā daļa jeb “Main Card”. Tajā skatītājiem tiks piedāvātas cīņas starp Gregu Hardiju un Jorganu de Kastro, Džeremiju Stīvensu un Kelvinu Kataru, Frensisu Ngannu un Žairzinju Rozenstruiku, Henriju Sehudo un Dominiku Krūzu. Cīņu vakaru noslēgs Fergusona un Geidži duelis.

Pirms koronavīrusa Covid-19 pandēmijas bija paredzēts, ka 18. aprīlī Bruklinā par čempiona jostu vieglajā svarā Fergusons cīnīsies pret Habibu Nurmagomedovu. Šos plānus izjauca koronavīrusa Covid-19 pandēmija, jo pēc robežu slēgšanas Nurmagomedovam nebija iespējas atlidot uz ASV.

UFC plānoja aizvadīt pasākumu uz privātas salas, Habiba vietā uzaicinot Džastinu Geidži. Tomēr cīņa izpalika un pasākums tika pārcelts uz 9. maiju. Iepriekš UFC vadītājs Dana Vaits paziņoja, ka šīs cīņas uzvarētājs vēlāk spēkosies ar Habibu par čempiona jostu, taču Fergusons pauda viedokli, ka čempiona josta piederēs viņa un Geidži cīņas uzvarētājam.

Tāpat Fergusons neiztika bez šajā sporta veidā ierastā “trash talk”. Amerikānis Habibu nosauca par resnu gļēvuli, kurš baidās no cīņas pret viņu, jo saprot, ka zaudēs. Savukārt Habibs aicināja visus nomierināties un nedaudz pagaidīt. “Tiklīdz noslēgsies Ramadāns (gavēņa mēnesis islāmā), tad uzreiz sākšu trenēties. Jūnijā būšu gatavs. Kad pienāks mans laiks, es viņus visus sasitīšu.”

31 gadu vecais Geidži karjeras laikā aizvadījis 21 dueli, svinot 19 uzvaras. Pēdējo reizi viņš cīnījās 2019. gada 14. septembrī, pirmajā raundā tiekot galā ar Seroni. Savukārt 36 gadus vecais Fergusons piedzīvojis trīs zaudējumus 28 cīņās. Arī viņa pēdējais pretinieks bija Serone. Fergusonam gan uzvarai bija nepieciešami divi raundi.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par