Sprukta vārti papildlaikā atnes “Olimp”/”Venta 2002” panākumu OHL pusfināla pirmajā spēlē

18/03/2022 23:40

Gatim Spruktam gūstot vārtus papildlaikā, “Optibet” Hokeja līgas (OHL) iepriekšējās sezonas čempione “Olimp”/”Venta 2002” piektdien izcīnīja uzvaru pusfināla pirmajā spēlē. “Olimp”/”Venta 2002” viesos ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) pārspēja “Mogo”/LSPA komandu, sērijā līdz četrām uzvarām iegūstot vadību ar 1-0.

Spēles rezultāts pirmo reizi tika izmainīts vien trešā perioda vidū, kad Aleksejs Širokovs pēc pretuzbrukuma panāca 1:0 “Olimp”/”Venta 2002” labā. Nepilnas četrarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Rihards Simanovičs izlīdzināja rezultātu.

Cīņa turpinājās papildlaikā, kura 11.minūtē pēc Sprukta izdarītā metiena no aizvārtes ripa atsitās pret “Mogo”/LSPA vārtsargu Henriju Anču un nonāca vārtos – 2:1 uzvara “Olimp”/”Venta 2002” komandai. Rūdolfs Gusts Lazdiņš uzvarētāju vārtos atvairīja 28 no 29 metieniem, bet Ančs tika galā ar 19 no 21 raidījuma. Sērijas otrā spēle notiks svētdien.

Otrā pusfinālā tiksies “Zemgale”/LLU un “Liepāja”, sērijai sākoties sestdien. Cīņa par OHL čempionu kausu tiks uzsākta 3.aprīlī. Arī fināls notiks līdz četrām uzvarām. OHL “play-off” iekļuva turnīra četras labākās komandas. Atlikušajām trijām vienībām – Hokeja skolai “Rīga”, Daugavpils “Dinaburga” un Rīgas “Prizma” – sezona jau noslēgusies. Iepriekšējā sezonā OHL uzvarētāju kausu izcīnīja “Olimp”/”Venta 2002”, bet regulārajā sezonā uzvaru svinēja “Zemgale”/LLU. Pirmais Latvijas čempionāts hokejā notika pirms 90 gadiem.