“Spurs” ar Pārkeru sastāvā pārspēj “Mavericks”

28/11/2017 07:39

Latvijas basketbolista Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda, kuras rindās pēc ilgstošas ārstēšanās atgriezās pieredzējušais Tonijs Pārkers, pirmdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē mājās uzvarēja Dalasas “Mavericks” vienību.

“Spurs” svinēja uzvaru sīvā cīņā ar rezultātu 115:108 (21:23, 25:30, 31:22, 38:33), tiekot pie otrā panākuma pēc kārtas un ceturtā pēdējos piecos mačos, kamēr pretiniekiem pārtrūka divu uzvaru sērija, bez tam Dalasas vienībai šī bija pirmā neveiksme pamatlaikā pēdējos piecos mačos.

Bertāns šajā mačā nospēlēja divas minūtes un 51 sekundi, pa grozu nemetot, izcīnot vienu atlēkušo bumbu un pieļaujot divas kļūdas. Latvietis laukumā bija pirmās ceturtdaļas noslēdzošajās divās minūtēs, nospēlējot arī minūti otrās ceturtdaļas ievadā.

Tikmēr “Spurs” rindās atgriezās pieredzējušais komandas līderis Pārkers, kurš vēl iepriekšējā sezonā iedzīvojās kreisās kājas muskuļa cīpslas plīsumā, tāpēc nevarēja spēlēt teju pusgadu. Viņš pirmdien laukumā pavadīja 14 minūtes, kurās guva sešus punktus.

Savukārt par Sanantonio vienības lielākajiem uzvaras kaldinātājiem kļuva garā gala spēlētāji Lemarkuss Oldridžs un Pau Gazols, kuri sameta attiecīgi 33 un 25 punktus, spānim aizvadot rezultatīvāko cīņu šajā sezonā. Oldridžs izcīnīja arī desmit atlēkušās bumbas, bet pie “double-double” tika arī Kails Andersons, kuram 12 punkti un desmit atlēkušās bumbas zem groziem.

“Mavericks” komandā pa 19 punktiem sameta Veslijs Metjūzs un Denis Smits juniors.

“Spurs” spēles otro pusi aizvadīja bez sava galvenā trenera Grega Popoviča uz rezervistu soliņa, jo pieredzējušais treneris par emocionālām diskusijām ar tiesnešiem tika izraidīts no zāles.

Cīņas pirmajā pusē nedaudz labāka bija “Mavericks” vienība, kura spēja iegūt 12 punktu pārsvaru (36:24), pēc puslaika esot vadībā ar 53:46. Tomēr pēc atpūtas iniciatīvu pārņēma laukuma saimnieki, kuriem gan lielu pārsvaru iekrāt neizdevās. Vēl nepilnas sešas minūtes pirms beigām “Spurs” atradās vadībā vien ar punktu (89:88), taču beigās izdevās izrāviens 13:3, kas ļāva Sanantonio komandai svinēt uzvaru.

“Spurs” komandai joprojām nevarēja palīdzēt līderis Kavai Lenards, kurš šosezon traumas dēļ nav aizvadījis nevienu maču.

Šosezon pieticīgu spēles laiku saņemošais Bertāns savu rezultatīvāko maču aizvadīja pirms divām nedēļām, kad iemeta 16 punktus uzvarā pār Čikāgas “Bulls”.

Sanantonio komanda ar 13 uzvarām 20 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā atrodas trešajā vietā, kamēr “Mavericks” ar pieciem panākumiem 21 cīņā ir pēdējā starp 15 šīs konferences vienībām.

“Spurs” nākamajā mačā trešdien uzņems Memfisas “Grizzlies” komandu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka latviešu zvaigzne Kristaps Porziņģis pirmdien guva 22 punktus, bet Ņujorkas “Knicks” savā laukumā ar rezultātu 91:103 (23:30, 14:23, 27:37, 27:13) zaudēja Portlendas “Trail Blazers” komandai, ciešot trešo zaudējumu pēc kārtas.