“Spurs” bez Bertāna kapitulē Ņuorleānā

20/11/2018 08:23

Bez latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna, kurš varētu būt iedzīvojies smadzeņu satricinājumā, spēlējošā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Sanantonio “Spurs” (8-8) aizvadītajā naktī ar 126:140 izbraukumā atzina Ņuorleānas “Pelicans” (10-7) pārākumu.

Bertāns jau nepiedalījās iepriekšējā spēlē, jo ievietots tā sauktajā “concussion protocol”. Līdzko viņam nebūs pazīmju par iespējamu smadzeņu satricinājumu, Bertāns varēs atgriezties laukumā.

Spēles pirmajā puslaika Grega Popoviča vadītā komanda spēja izrādīt pretsparu, neatļaujot “Pelicans” uzbrukumam ieskrieties. Pirmās divpadsmit minūtes tika noslēgtas ar deviņu punktu pārsvaru, kamēr jau otro ceturtdaļu “Spurs” noslēdza esot iedzinējos ar vienu punktu – 67:68.

Otro puslaiku krietni veiksmīgāk aizvadīja mājinieki kāpinot pārsvaru, kurš cīņas ceturtajā ceturksnī sasniedza jau 20 punktus. “Pelicans” vairs viesus tuvāk nepielaida, spēlei noslēdzoties ar 14 punktu pārsvaru.

Uzvarētāju rindās ar “triple-double” izcēlās Džuliuss Rendls – 21 gūts punkts, 14 atlēkušās bumbas zem groziem un desmit rezultatīvas piespēles, to basketbolists iespēja 25 laukumā pavadītajās minūtēs. Entonijs Deiviss bija rezultatīvākais ar 29 punktiem un deviņām bumbām zem groziem, bet 24 punktus guva Ītvans Mūrs.

“Spurs” rindās labākais bija Demārs Derouzens, kurš atzīmējās ar 21 gūtu punktu, kamēr ar 20 izcēlās Brains Forbss, bet 19 guva Dante Kaninghems.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta pirmdienas spēļu rezultāti:

Šarlotas “Hornets” – Bostonas “Celtics” 117:112 (29:24, 25:32, 30:31, 33:25);

Detroitas “Pistons” – Klīvlendas “Cavaliers” 113:102 (38:27, 28:19, 27:23, 20:33);

Indiānas “Pacers” – Jūtas “Jazz” 121:94 (32:19, 25:28, 29:23, 35:24);

Filadelfijas “76ers” – Fīniksas “Suns” 119:114 (26:36, 31:26, 35:24, 27:28);

Atlantas “Hawks” – Losandželosas “Clippers” 119:127 (34:29, 30:32, 32:28, 23:38);

Memfisas “Grizzlies” – Dalasas “Mavericks” 98:88 (25:21, 28:28, 21:25, 24:14);

Milvoki “Bucks” – Denveras “Nuggets” 104:98 (25:29, 21:27, 32:21, 26:21);

Ņūorleānas “Pelicans” – Sanantonio “Spurs” 140:126 (30:39, 38:28, 40:30, 32:29);

Sakramento “Kings” – Oklahomasitijas “Thunder” 117:113 (37:24, 32:32, 15:29, 33:28).