“Spurs” komandai grūta uzvara pagarinājumā pār “Grizzlies” basketbolistiem (+VIDEO)

05/04/2017 07:33

Latviešu uzbrucējs Dāvis Bertāns otrdien palika rezervē un nedevās laukumā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda savās mājās grūtā cīņā pagarinājumā ar 95:89 (14:16, 19:19, 27:16, 24:33, 11:5) uzvarēja Memfisas “Grizzlies” komandu.

Bertāns, kurš iepriekšējā “Spurs” mačā svētdien laukumā devās sākumsastāvā un nospēlēja 34 minūtes, kas viņam bija jauns personīgais rekords pasaules labākajā basketbola līgā, šoreiz laukumā tā arī nedevās, paliekot rezervē.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču sastāvā atgriezās Lamarkuss Oldridžs, kā arī spēlēja Emanuels Džinobili, Deivids Lī un Patijs Milzs, kuriem svētdien tika dota atpūta.

Tieši Oldridžs kļuva par vienu no mača varoņiem, sekundi pirms pamatlaika beigām panākot izlīdzinājumu 84:84, pēc tam ļaujot “Spurs” komandai izcīnīt uzvaru pagarinājumā.

Jau ierasts, ka rezultatīvākais Sanantonio komandas rindās bija Kavai Lenards, kurš guva 32 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, kamēr Oldridžs pievienoja 15, Po Gasols 12, bet Tonijs Pārkers un Milzs par desmit punktiem.

“Grizzlies” komandā Maiks Konlijs guva 19, bet Zeks Rendolfs izcēlās ar 18 punktiem un 16 atlēkušajām bumbām, kamēr Marks Gasols pievienoja 11 punktus.

“Spurs” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un astoto pēdējos deviņos mačos.

Pēc mazrezultatīvā pirmā puslaika, kurā divu punktu pārsvaru 35:33 ieguva viesi, Sanantonio komanda pirms pēdējās ceturtdaļas bija vadībā ar 60:51. Tomēr pēc tam iniciatīva pārgāja “Grizzlies” pusē, lai gan vēl sešas ar pusi minūtes pirms ceturtās ceturtdaļas noslēguma “Spurs” bija vadībā ar 76:65. Pusotru minūti pirms sirēnas Marks Gasols vadībā ar 81:80 izvirzīja jau Memfisas komandu, taču nervozā galotnē pamatlaikā uzvarētājs netika noskaidrots.

Savukārt pagarinājumā izšķirošais brīdis bija, kad pusminūtes laikā Po Gasols un Milzs iemeta divus tālmetienus, ļaujot “Spurs” izvirzīties vadībā ar 92:86, atlikušajā pusotrā minūtē pārsvaru nosargājot.

Sanantonio vienība ar 60 uzvarām 77 spēlēs līgas un Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem otro vietu, par trīs uzvaru tiesu atpaliekot no Goldensteitas “Warriors”.

Tikmēr “Grizzlies” ar 42 uzvarām 78 spēlēs ir Rietumu konferences septītajā pozīcijā, un arī jau ir nodrošinājusi vietu izslēgšanas spēlēs.

Līdz regulārās sezonas beigām “Spurs” komandai atlicis aizvadīt piecas spēles, nākamajā no tām jau trešdien uzņemot Losandželosas “Lakers” komandu.

Tikmēr latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks” komanda ar 30 panākumiem 78 spēlēs ir Austrumu konferences 12.pozīcijā un uz izslēgšanas turnīru vairs nepretendē.

LETA jau vēstīja, ka Porziņģis otrdien muguras sāpju dēļ izlaida spēli pret Čikāgas “Bulls”, bet “Knicks” mājās izcīnīja uzvaru ar rezultātu 100:91 (29:24, 25:16, 26:24, 20:27).