“Spurs” spēlējot bez Bertāna zaudē vasaras līgas ceturtdaļfinālā

16/07/2017 13:32

Traumu guvušais Latvijas basketbolists Dāvis Bertāns sestdien nepiedalījās Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Lasvegasas Vasaras līgas ceturtdaļfināla spēlē, kurā viņa pārstāvētā Sanantonio “Spurs” komanda ar 87:94 (24:22, 16:25, 25:18, 22:29) zaudēja Portlendas “Trail Blazers” vienībai.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Bertāns ceturtdien Lasvegasas Vasaras līgas spēlē pret Ņūorleānas “Pelicans” iedzīvojās augšstilba savainojumā. Pēcāk sarunā ar Latvijas Basketbola savienību (LBS) Bertāns atklāja, ka šajā mačā savainojis kvadricepsu, taču savainojums neesot nopietns, bet būs nepieciešama pāris dienu atpūta.

Vienlaikus Bertāns arī uzsvēra, ka šī trauma neietekmēs basketbolista gatavību šogad palīdzēt Latvijas izlasei.

Latvijas izlasi, kas gatavoties Eiropas čempionātam uzsāks jau pirmdien, Bertāns gatavojas papildināt vēlāk un pievienoties komandai 8.augustā.

“Spurs” rindās spēlē pret “Trail Blazers” rezultatīvākais ar 20 punktiem bija Deriks Vaits, bet uzvarētājiem 23 punktus guva Džeiks Leimans.

Jau vēstīts, ka šo sacensību pirmajā mačā “Spurs” ar 74:75 piekāpās Maiami “Heat”, bet Bertāns šajā duelī iemeta sešus punktus, kamēr otrajā spēlē Sanatonio vienības uzvarā pār Filadelfijas “76ers” viņam 20 punkti. Savukārt trešdien “Spurs” ar 99:85 uzvarēja Memfisas “Grizzlies”, latvietim izceļoties ar pieciem punktiem, bet ceturtdien jau minētajā mačā pret “Pelicans”, kurā “Spurs” uzvarēja ar 86:81, viņš līdz traumas gūšanai iemeta trīs punktus.

Pirms tam “Spurs” pagājušajā nedēļā spēlēja NBA Vasaras līgā Jūtā, uzvarot vienā no trijiem mačiem, bet Bertānam iemetot attiecīgi 12, 14 un deviņus punktus.

Savā debijas sezonā NBA regulārajā čempionātā Bertāns laukumā gāja 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Bertāns četros mačos guva vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa debijas sezonā latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika iemests 21 punkts.

Bertāns kļuva par pirmo latviešu basketbolistu, kurš spēlējis NBA konferences finālā, izslēgšanas turnīra rezultatīvākajā mačā tiekot pie 13 punktiem. Kopā latvietis 13 “play-off” mačos vidēji nospēlēja 8,6 minūtes, kuru laikā izcēlās ar vidēji 2,8 punktiem un savāca 1,5 bumbas zem groziem.

Kā vēstīts, šovasar Bertāns paziņoja, ka palīdzēs Latvijas izlasei gaidāmajā Eiropas čempionātā. Patlaban 24 gadus vecais Bertāns iepriekšējo reizi valstsvienībā spēlēja pirms pieciem gadiem.