“Spurs” un Bertāns panāk izlīdzinājumu sērijā (VIDEO)

04/05/2017 09:01

Latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Sanantonio “Spurs” ceturtdien izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pusfināla otrajā spēlē savā laukumā ar 121:96 (33:30, 32:25, 23:28, 33:13) pārspēja Hjūstonas “Rockets”, sērijā līdz četrām uzvarām panākot neizšķirtu 1-1.

Tiesa, uzvaru aizēnoja viena no “Spurs” līderiem Tonija Pārkera gūtā ceļgala trauma. Franču basketbolists ceturtās ceturtdaļas sākumā tikai ar komandas biedru palīdzību pameta laukumu. Kā vēsta klubs, ceturtdien viņam tiks veikta magnētiskā rezonanse, kamēr vienības galvenais treneris Gregs Popovičs sarunā ar Ziemeļamerikas medijiem pauda, ka Pārkera savainojums “neizskatās labi”.

Bertāns šajā spēlē laukumā bija četras minūtes, kuru laikā izpildīja vienu nesekmīgu tālmetienu un veica vienu rezultatīvu piespēli.

“Spurs” atradās priekšā teju visu maču, tikai uz pāris momentiem zaudējot vadību. Ceturto ceturtdaļu Sanantonio basketbolisti iesāka ar piecu punktu handikapu (88:83), veicot deviņu punktu izrāvienu, kas ļāva panākt jau 14 punktu pārsvaru. Uz “Spurs” basketbolistu ceturtajā ceturksnī iemestajiem 33 punktiem “Rockets” atbildēja ar 13, kas mājiniekiem atnesa pārliecinošu uzvaru.

Bertāns laukumā devās četras minūtes pirms finālsvilpes, kad rezultāta tablo vēstīja 114:88 “Spurs” labā. Latvietis pirmajā uzbrukumā asistēja Deveina Dedmona gūtajā grozā un pamatlaika pēdējā minūtē izpildīja vienu tālmetienu, kas gan nebija precīzs.

Uzvarētājiem ar 34 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Kavai Lenards, 18 punkti Tonijam Pārkeram, 15 punktus iemeta Lamarkuss Oldridžs, 14 punkti Džontanam Saimonsam, bet 12 punktus guva Denijs Grīns.

Pretiniekiem 18 punkti Raienam Andersonam, 15 Ērikam Gordonam, 14 punktus guva Klints Kapela, bet “Rockets” līderis Džeimss Hārdens iemeta 13 punktus, izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un veica desmit rezultatīvas piespēles.

Kā vēstīts, sērija pirmajā mačā “Spurs” cieta neveiksmi ar 99:126.

Rietumu konferences pusfināla trešā spēle notiks piektdien Hjūstonā.

LETA jau ziņoja, ka izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā “Spurs” zaudēja divus izbraukuma mačus, tomēr ar 4-2 apspēlēja Memfisas “Grizzlies”, savukārt divu līgas vērtīgākā spēlētāja balvas pretendentu duelī Hārdens un “Rockets” komanda ar 4-1 pieveica Raselu Vestbruku un Oklahomasitijas “Thunder”.

Regulārajā turnīrā Grega Popoviča trenētā “Spurs” komanda ieņēma otro vietu Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā, bet “Rockets” komanda guva par sešiem panākumiem mazāk un bija trešajā vietā konferencē.

Bertāns savā NBA debijas sezonā regulārajā čempionātā gāja laukumā 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Viņš četros mačos iemeta vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika gūts 21 punkts.

Bertāns kļuvis tikai par otro Latvijas basketbolistu pēc Andra Biedriņa, kurš piedalījies NBA izslēgšanas spēlēs. Biedriņš savulaik “play-off” mačos pārstāvēja Goldensteitas “Warrors” vienību, ar kuru 2007. un 2013.gadā sasniedza otro kārtu.