“Spurs” un Bertāns pārspēj spēcīgo Portlendu un nonāk soļa attālumā no “play-off” (VIDEO)

08/04/2018 08:19

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pavisam tuvu iekļūšanai izslēgšanas turnīrā nonākusi Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs”, kas šonakt ļoti svarīgā cīņā mājās ar rezultātu 116:105 (32:33, 22:23, 27:21, 35:28) pārspēja Rietumu konferences trešo spēcīgāko vienību Portlendas “Trail Blazers”. Tādējādi “Spurs” šobrīd ar 46 panākumiem 80 mačos atrodas dalītā piektajā pozīcijā ar Okahomisitijas “Thunder” un Ņūorleānas “Pelicans”.

Bertāns arī šoreiz spēlēja pavisam neilgu brīdi, laukumā izejot uz vienu minūti pašās cīņas beigās, toties trāpot vienīgo izpildīto metienu (3p. 1/1) un gūstot trīs punktus. Mačā pret savu bijušo komandu bija Lamarkuss Oldridžs, kurš sakrāja 28 punktus un astoņas atlēkušās bumbas. Trāpot visus septiņus izpildītos metienus no spēles, vērtīgu ieguldījumu ar 17 punktiem sniedza arī 40 gadus vecais Manu Džinobili.

Kā ierasts lielisks “Trail Blazers” sastāvā bija Deimiens Lilards, kurš realizēja sešus trīspunktniekus (no 12) un guva 33 punktus. 18 pievienoja Evans Tērnerss, bet 17 – Kristians “S.Dž.” Makolums.

“Spurs” vēl nav nodrošinājusi vietu “play-off”, taču iespēja to paveikt būs jau nākamajā mačā naktī uz otrdienu mājās pret Sakramento “Kings”.

Citās spēlēs šonakt no tālākas cīņas par vietu “play-off” izslēgta tika Losandželosas “Clippers”, bet Oklahomsitijas “Thunder” viesos pārspēja līgas līdervienību Hjūstonas “Rokckets”.

Izslēgta. Divas spēles pirms NBA pamatturnīra beigām teorētiskas izredzes uz iekļūšanu “play-off” zaudējusi Losandželosas “Clippers”, kas šonakt mājās nespēja apturēt Nikolu Jokiču (23 p.  + 11 atl. b. + 11 piesp.) un Denveras “Nuggets” iespaidīgo uzbrukumu, piekāpjoties ar 115:134. Jau šobrīd skaidrs, ka “Clippers” čempionātu noslēgs desmitajā pozīcijā Rietumu konferencē, tikmēr “Nuggets” arvien turpina saspringto cīņu par vietu labāko astoņniekā.

Dienas spēle. Oklahomsitijas “Thunder” pārtrauca Hjūstonas “Rockets” 20 mājās nezaudēto spēļu sēriju, uzvarot ar 108:102. Izšķirošo izrāvienu viesi veica pēdējā ceturtdaļā, uzvarot to ar 28:19. Vēl septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām “Rockets” atradās vadībā ar 92:91, taču tad sekoja 11 bezatbildes punkti “Thunder” izpildījumā, kas pilnībā mainīja svaru kausus par labu viesiem. Pa 24 punktiem uzvarētājiem guva Rasels Vestbruks un Pols Džordžs, bet mājiniekiem 26 punkti un deviņas rezultatīvas piespēles Džeimsa Hārdena kontā.

Viens nav cīnītājs. Neskatoties uz Kevina Durenta gūto 41 punktu, piekto zaudējumu pēdējās astoņās spēlēs piedzīvojusi čempione Goldensteitas “Warriors”, kas savā laukumā ar 120:126 piekāpās Ņūorleānas “Pelicans”. Durents trāpīja 16 no 26 metieniem no spēles (3p. 4/8), kā arī izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Ar 21 punktu atzīmējās arī Kvins Kuks, tikmēr viesu labā 34 punkti un 12 bumbas zem groziem Entonijam Deivisam. “Pelicans” līderim vērtīgu pienesumu sniedza arī Nikola Mirotičs (28 punkti) un Drū Holidejs (25 punkti).

NBA pamatturnīrs, 8. aprīlis

“Clippers” – “Nuggets” 115:134 (Viljamss 24 – Bārtons 31)
“Knicks” – “Bucks” 102:115 (Džeks 18 – Bledso, Midltons 22)
“Bulls” – “Nets” 96:124 (Kilpatriks 20 – Eisijs 21)
“Warriors” – “Pelicans” 120:126 (Durents 41 – Deiviss 34)
“Rockets” – “Thunder” 102:108 (Hārdens 26 – Vestbruks, Džordžs 24)
“Spurs” – “Trail Blazers” 116:105 (Oldridžs 28 – Lilards 33)

7. Oklahoma City Thunder 80 46 34 8592:8348 0.575
8. Minnesota Timberwolves 80 45 35 8755:8597 0.563
9. Denver Nuggets 80 45 35 8826:8705 0.563
10. Los Angeles Clippers 80 42 38 8737:8706 0.525
11. Los Angeles Lakers 79 34 45 8551:8672 0.430
12. Sacramento Kings 80 26 54 7923:8496 0.325
13. Dallas Mavericks 80 24 56 8196:8406 0.300
14. Memphis Grizzlies 79 21 58 7798:8287 0.266
15. Phoenix Suns 80 20 60 8298:9076 0.250