“Spurs” uzveic “Rockets”; pirmais latvietis NBA pusfinālā – Dāvis Bertāns (VIDEO)

12/05/2017 08:56

Latviešu uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Sanantonio “Spurs” ceturtdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīra Rietumu konferences pusfināla sestajā spēlē viesos ar 114:75 (31:24, 30:18, 26:22, 27:11) pārspēja Hjūstonas “Rockets”, sērijā līdz četrām uzvarām svinot panākumu ar 4-2.

Rietumu konferences finālā “Spurs” spēkosies ar Goldensteitas “Warriors”, kas ar 4-0 pārspēja Jūtas “Jazz”.

Sērijas sestajā spēlē Bertāns laukumā bija četras minūtes un 18 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem soda metieniem, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un bloķēja vienu metienu.

Sanantonio vienībā rezultatīvākais bija Lamarkuss Oldridžs, kuram 34 punkti un 12 atlēkušās bumbas, bet “double-double” arī Dedžontem Marejam, kuram 11 punkti un desmit atlēkušās bumbas, kā arī Po Gasolam, kuram desmit punkti un 11 bumbas zem groziem. Tikmēr 18 punktus sameta Džonatans Saimonss, bet 14 punkti Petija Milsa kontā.

“Spurs” komandai traumas dēļ nevarēja palīdzēt Kavai Lenards, bet savainojuma dēļ sezona jau noslēgusies Tonijam Pārkeram.

“Rockets” vienībā 20 punktus iemeta Trevors Ariza, 15 punkti un 12 atlēkušās bumbas Klintam Kapelam, bet komandas līderis Džeimss Hārdens šoreiz iemeta tikai desmit punktus.

“Spurs” komanda šajā mačā tikai uz brīdi zaudēja vadību, pirmajā puslaikā iekrājot 22 punktu pārsvaru. Otrajā puslaikā “Rockets” basketbolistiem neizdevās lauzt cīņas gaitu, Sanantonio vienībai svinot pārliecinošu uzvaru.

“Visi bija gatavi spēlei. Nebija tā, ka viens spēlētājs samet 40 punktus. Ļoti labi spēlējām uzbrukumā un arī aizsardzībā šī bija viena no mūsu labākajām spēlēm,” pēc uzvaras teica “Spurs” galvenais treneris Gregs Popovičs.

“Šodien nebiju spēles ritmā. Piespēlēju, bet metieni nekrita grozā. Uzņemos atbildību par zaudējumu. Ir smagi, jo īpaši tāpēc, ka zaudējām mājās,” atzīmēja Hārdens.

Bertāns izslēgšanas turnīrā laukumā bijis deviņās spēlēs, vidēji nospēlējot astoņas minūtes, gūstot 2,1 punktu un izcīnot 1,2 atlēkušās bumbas.

Rietumu konferences finālsērija sāksies svētdien ar spēli Goldensteitā.

Tikmēr Austrumos finālu sasniegusi pērnās sezonas čempione Klīvlendas “Cavaliers”, bet otrā pusfinālā Bostonas “Celtics” ar 3-2 uzvar Vašingtonas “Wizards”.

Regulārajā turnīrā Grega Popoviča trenētā “Spurs” komanda ieņēma otro vietu Rietumu konferences un arī visas līgas kopvērtējumā, bet “Rockets” komanda guva par sešiem panākumiem mazāk un bija trešajā vietā konferencē.

Bertāns savā NBA debijas sezonā regulārajā čempionātā gāja laukumā 67 spēlēs, kurās vidēji nospēlēja 12,1 minūti, iemeta 4,5 punktus un izcīnīja 1,5 atlēkušās bumbas. Viņš četros mačos iemeta vismaz 15 punktus, bet rezultatīvākā cīņa latvietim bija 7.janvārī, kad pret Šarlotes “Hornets” tika gūts 21 punkts.

Bertāns kļuvis tikai par otro Latvijas basketbolistu pēc Andra Biedriņa, kurš piedalījies NBA izslēgšanas spēlēs. Biedriņš savulaik “play-off” mačos pārstāvēja Goldensteitas “Warrors” vienību, ar kuru 2007. un 2013.gadā sasniedza otro kārtu.