“Spurs” zaudē sērijas septīto maču un noslēdz sezonu (VIDEO)

28/04/2019 07:42

Latvijas izlases uzbrucēja Dāvja Bertāna pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienība Sanantonio “Spurs” aizvadītajā naktī ar 86:90 atzina Denveras “Nuggets” pārākumu, Rietumu konferences pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām piekāpjoties ar 3-4.

Dāvis sezonas izšķirošajā spēlē laukumā nedevās, jo vienības galvenais treneris Gregs Popovičs izmantoja tikai astoņu spēlētāju rotāciju, lielu spēles laiku atvēlot komandas līderiem.

21 punktu “Spurs” rindās guva Rūdijs Gejs, Lamarkuss Aldridžs tika pie “double-double”: 19 punkti un 11 atlēkušās bumbas, kamēr pa 19 Demāra Derouzana un Braina Forbsa kontā. Uzvarētāju sastāvā ar “triple-double” izcēlās Nikola Jokičs, kurš 21 gūtam punktam pievienoja 15 atlēkušās bumbas un desmit piespēles.

“Nuggets” spēli iesāka ar izrāvienu 17:4 un vadībā bija visu turpmāko mača gaitu. Viesi gan spēles beigās parūpējās par intrigu, jo nepilnu minūti pirms pamatlaika beigām Forbss pēc ātra pretuzbrukuma panāca vairs tikai divu punktu deficītu (86:88). “Nuggets” nākamajā uzbrukumā precīzs bija Marejs, kurš atjaunoja četru punktu pārsvaru, Denveras komandai vadību nosargājot līdz mača finālsvilpei.

Bertāns šajā sērijā puslīdz ievērojamu laiku laukumā bija piecās spēlēs, kurās vidēji nospēlēja nepilnas 16 minūtes un iemeta vien 3,2 punktus. Regulārajā čempionātā viņš 76 mačos vidēji laukumā pavadītajās 21,5 minūtēs iemeta 8,0 punktus.

“Spurs” regulārajā čempionātā ieņēma septīto vietu Rietumu konferencē, kur “Nuggets” bija otrā. Bertānam šis bija trešais NBA izslēgšanas turnīrs karjerā.