Šremps: Spēlējot Latvijā, pieredzēju, cik viņiem ir patīkama hokeja kultūra

Robs Šremps, sportazinas.com
Robs Šremps | Foto: Edijs Pālens/LETA

Savulaik vienu sezonu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas “Dinamo” pavadījušais amerikānis  atzinīgi izteicies par Latvijas hokeja kultūru un latviešu spēlētājiem Elvi Merzļikinu un Raiti Ivanānu.

Podkāstā “Splittin’ Chiclets” Šremps atklāja, ka ir apprecējis latvieti un pārcēlies uz pastāvīgo dzīvi Latvijā, kur audzina arī bērnu. Viņš dzīvo Skultē – apdzīvotā vietā Mārupes novadā, kas atrodas 15 kilometrus no Rīgas centra.

“Šī ir burvīga vieta un arī man ir skaista sieviete un skaista meita. Man patīk dzīvot Latvijā, turklāt šeit ir lieliska arhitektūra. Runājot par hokeja kultūru – tā šeit ir ļoti patīkama. Kad spēlēju KHL, to kārtīgi izjutu. Ar sievu jokoju, ka es viņu no Latvijas paņēmu kā suvenīru, par ko viņa nav pārāk priecīga,” nosmēja Šremps.

“Spittin’ Chiclets” viens no autoriem jautāja hokejistam, vai viņš zina Elvi Merzļikinu, kurš nesen pats bija viesojies populārajā podkāstā. “Nezināju viņu. Man šķiet, ka viņš spēlēja Šveicē, kad es pārstāvēju šīs valsts čempionātu. Par viņu toreiz daudz runāja, tomēr man nešķita, ka viņā ir tik daudz “iekšā”. Kas par sniegumu šosezon un kas par vārtsargu! Viņš ir īpašs.”

Uzbrucējs spēlēja “Dinamo” 2012./2013. gada sezonā. 21 mačā viņš izcēlās ar vienu vārtu guvumu un piecām piespēlēm. Vēl vienu spēli viņš aizvadīja “Liepājas Metalurga” rindās Baltkrievijas atklātajā čempionātā. Savukārt sezonas otrajā pusē amerikānis pārcēlās uz Austrijas atklātā čempionāta (EBEL) klubu “Salzburg”.

Šremps savā vienīgajā sezonā “Dinamo” spēlēja kopā ar slaveno latviešu hokeja “policistu” Raiti Ivanānu, par ko viņam atgādināja arī podkāsta autori, kuri viņa uzvārdu izrunāja kā “Ivanas”.

“Es Raiti pazinu jau iepriekš, jo mums bija viens aģents, turklāt vasarās Čikāgā mēs ar vairākiem citiem spēlētājiem rīkojām vasaras hokeja nometnes,” atklāja Šremps. “Ivanāns ir jauks un laipns milzis un vienkārši foršs džeks. Ierodoties “Dinamo” un ieraugot pazīstamu seju – tas man noteikti palīdzēja. Viņš ir ļoti liels hokejists… monstrs!”

Ivanāns esot izrādījis Šrempam labākos Rīgas restorānus un palīdzējis viņam iejusties. “Raitis bija ļoti labs komandas biedrs un rūpējās par to, lai mēs, leģionāri, komandā justos labi. Ivanāns man parādīja labākos restorānus, kā arī norādīja uz vietām, kuras labāk neapmeklēt. Toreiz bijām jaunāki un skaistajā Rīgā mēdzām izklaidēties. Man prieks, ka palikām draugi.”

Karjeras turpinājumā pēc spēlēšanas Rīgas klubā Šremps spēlēja Šveicē, Zviedrijā, Vācijā un arī Amerikā. Oficiāli punkts viņa karjerai nav pielikts, lai gan uzbrucējs nav devies laukumā kopš 2017./2018. gada sezonas, ko viņš arī pavadīja Zalcburgā.

“Dinamo” kļuva par Šrempa otro klubu Eiropā. 2011./2012. gada sezonā viņš spēlēja Zviedrijas līgas klubā MODO. Pirms tam hokejists mēģināja nostiprināties Nacionālajā hokeja līgā (). Piecu sezonu laikā uzbrucējs aizvadīja 114 spēles, pārstāvot Edmontonas “Oilers”, Ņujorkas “Islanders” un Atlantas “Trashers”. Savā  karjeras laikā Šremps iemeta 20 ripas un atdeva 34 piespēles.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par