Štālbergs atkāpjas no Latvijas vīriešu basketbola izlases ģenerālmenedžera amata

Artūrs Štālbergs, sportazinas.com
Artūrs Štālbergs | Foto: LBS

Latvijas basketbola vīriešu izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs atkāpjas no amata, vēsta ieraksts Štālberga “Twitter” kontā un Latvijas basketbola savienības () mājaslapā.

LBS vadība un Latvijas vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeris Štālbergs vienojušies no 2020. gada 2. marta pārtraukt darba attiecības.

Ievērojot līguma konfidencialitātes noteikumus, abas puses vienojušās nekomentēt iemeslus.

Štālbergs vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžera pienākumus pildīja no 2019. gada jūlija.

Par vienu no iespējamiem iemesliem varētu minēt Štālberga strikto nostāju jautājumos, kas saistīti ar spēlētāju motivāciju pārstāvēt valstsvienību. Jau pirms abām 2021.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlēm, kas tika aizvadītas ar Bosnijas un Hercegovinas un Bulgārijas komandām, ģenerālmenedžeris atklāti pauda, ka neizprot dažu basketbolistu motivāciju nedoties palīgā “sarkanbaltsarkanajiem”.

Savukārt iepriekš vairākas basketbolam tuvu stāvošas amatpersonas, tostarp LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps, pauda, ka Štālbergam līdz šim nav izdevies izpildīt vairākus mērķus, kurus viņš iekļāva savu prioritāri darāmo darbu sarakstā, kad kandidēja uz ģenerālmenedžera amatu.

Štālbergs ir Liepājas basketbola audzēknis, kurš izglītību ieguvis ASV, Īvansvilas Universitātē. Spēlētāja karjeras laikā pārstāvēja Latviju U-18 un U-20 Eiropas čempionātos, kā arī bija valstsvienības sastāvā 2009.gada Eiropas čempionātā, pēc tam uzsākot trenera gaitas.

Pirms divām sezonām Štālbergs vadīja Latvijas komandu “Liepāja”, bet pirms tam viņš strādāja Lietuvas augstākās līgas klubā Panevēžas “Lietkabelis”, taču aizpērn decembrī latviešu speciālists tika atbrīvots no galvenā trenera amata.

Vēl pirms tam Štālbergs vadīja Krievijas klubu “Ņižņij Novgorod”, kas startēja VTB Vienotajā līgā un ULEB Eirokausā.

Štālbergs iepriekš strādājis arī Latvijas čempionāta komandu “Liepājas lauvas” un “Valmiera” treneru kolektīvos, kā arī Ukrainas augstākās basketbola līgas komandā “Mykolaiv”, būdams galvenā trenera latvieša Agra Galvanovska palīgs. Savukārt “Ņižņij Novgorod” vienībā Štālbergs sākotnēji bija Ainara Bagatska palīgs. Tāpat viņš bijis Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, 2014.gadā aizvedot komandu līdz Eiropas čempionāta sudraba medaļām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par