Štālbergs: Bija spēlētāji, kuru iemesli šonedēļ nebraukt uz izlasi man nebija saprotami

Artūrs Štālbergs,sportazinas.com
Artūrs Štālbergs | Foto: Sintija Zandersone/LETA

Pirmdien, 17. februārī, Latvijas vīriešu valstsvienība aizvadīja pirmo treniņu, gatavojoties 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā posma spēlēm ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi (piektdien, 21. februārī plkst.19:30 “Arēnā Rīga”) un Bulgārijas izlasi (24. februārī Botevgradā).

Pirmajā nodarbībā ierindā bija 14 spēlētāji. Piecpadsmitais – Žanis Peiners – priekšpusdienā devās uz plānoto ārsta pārbaudi un viņa līdzdalība būs atkarīga no mediķu slēdziena. Atvieglotā režīmā darbojās “Ogres” spēlētāji Rinalds Sirsniņš un Kristaps Dārgais, kuri tikai naktī bija atgriezušies no spēles Tallinā.

Pēc pirmā kopīgā treniņa komentārus sniedza Latvijas vīriešu basketbola izlases ģenerālmenedžeris : “Rīta treniņā nepiedalījās Žanis Peiners, kuram ir mikrotrauma, bet jāsaprot, cik nopietna. Pēcpusdienā zināsim Žaņa stāvokli, vai viņš varēs palīdzēt vai nē. Bija spēlētāji, kuriem bija attaisnojošs iemesls, bet arī tādi, kuru iemesli šonedēļ nebraukt uz izlasi, man nebija saprotami.”

Uz jautājumu par Rolanda Šmita un citu spēlētāju nebūšanu izlasē, ģenerālmenedžeris atbildēja: “Nav jēgas runāt par neatbraukušajiem.”

Štālbergs neslēpa, ka kandidātu saraksts vairs plašāks nepaliks. “Klāt noteikti vairs neviens nenāks,” par sastāva aprisēm saka Štālbergs. “Ceru, ka loks arī nesaruks, jo vairākiem spēlētājiem pēdējās dienās vēl notika vietējā čempionāta un kausa spēles.”

Savukārt līdz pat pēdējai dienai bijusi cerība, ka izlases rindas tomēr varētu papildināt kāds no Krievijā spēlējošajiem basketbolistiem.

“Šis jautājums būtībā atrisinājās pagājušās nedēļas laikā. Bija cerība redzēt Jāni Timmu, Jāni Strēlnieku vai Dairi Bertānu, taču tā nepiepildījās. Tāpat šāda iespējamība tika pieļauta arī ar Rihardu Lomažu,” pauž Štālbergs. “Ar Eirolīgā spēlējošajiem basketbolistiem situācija ir ļoti sarežģīta, un ne visi to saprot. Klubi viņiem it kā ļauj braukt, bet tai pat laikā ir liels spiediens un treneri iesaka nebraukt uz izlasi. Nevar pārmest spēlētājiem, ja tev klubā maksā naudu un sarunas veic ar galveno treneri.”

Komentāru sniedza arī izlases galvenais treneris : “Liels prieks par visiem un ir ieradušies labākie uz šo brīdi. Visi ir pozitīvā noskaņojumā un gatavi strādāt.”

“Mums ir profesionāli spēlētāji, kur prot driblēt un redz laukumu. Mūsdienās saspēles vadītājs ir plašs jēdziens – gan pirmā, gan otrā pozīcija, gan kombo aizsargs. Būs, kas aizvieto un palīdz. Šodien bija tikai pirmā diena, vēl jāsaprot, kā viņi izskatīsies un reaģēs uz laukuma. Tas ir pilnīgi citādāk nekā redzēt to video,” skaidroja Štelmahers.

“Sagaidām no bosniešiem lielu cīņas sparu. Pretinieki ir labi nokomplektēti un spēlē ar ātru pāreju no aizsardzības uzbrukumā, brīžiem ir agresīvi. Bosnijas un Hervegovinas izlasei ir labs treneris. Ļoti cienījama komanda, būs grūta cīņa par uzvaru. Pētot pretiniekus, skatāmies arī iepriekšējā cikla spēles un pretinieku sniegumu klubos. Ceram dabūt arī kaut kādu materiālu par Bulgārijas izlases gaidāmo pārbaudes spēli. Informācija ir, tomēr pats svarīgākais ir, kā paši spēlētāji reaģēs uz situācijām. Nedēļas laikā būs lielāka skaidrība, kuri basketbolisti būs spēles pieteikumā,” stāstīja Štelmahers.

“Liels prieks šeit atrasties un gatavoties svarīgajām spēlēm. Mums visiem ir jāziedojas izlasei un cik redzēju jaunajiem spēlētājiem acis deg,” izteicās izlases spēlētājs .

Jau iepriekš bija zināms, ka savainojum dēļ palīdzēt nevarēs Kaspars Bērziņš, ģimenes apstākļu dēļ – Rolands Freimanis, bet klubu iebildumu dēļ nebūs divu Itālijas klubu spēlētāju Andreja Gražuļa un Ingus Jakoviča. Tikmēr Kaspara Vecvagara un Kristapa Dārgā neuzaicināšana ir treneru kolektīva lēmums.

No pirmdienas līdz ceturtdienai notiks septiņi treniņi. Piektdien no rīta būs iesildīšanās treniņš un vakarā – spēle ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi “Arēnā Rīga”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par