Štālbergs: Ja iekļūsim EČ finālturnīrā, neredzu iemeslus Porziņģa nespēlēšanai

Artūrs Štālbergs, Sportazinas.com
Artūrs Štālbergs | Foto: BK "Liepāja"

Latvijas basketbola izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs uzskata, ka Nacionālās basketbola asociācijas () komandas Dalasas “Mavericks” zvaigzne Kristaps Porziņģis spēlēs Eiropas čempionāta finālturnīrā, ja Latvijas izlase tajā iekļūs.

Šodien norisinājās Latvijas Basketbola savienības (LBS) preses konference, kurā piedalījās vairāki organizācijas pārstāvji un spēlētāji.

“Mēs sākam jaunu posmu un par jauno treneri nav man daudz jāstāsta,” sacīja LBS prezidents Valdis Voins. “Viņš kā treneris ir basketbola vērtība Eiropā un Latvijā. Ģenerālmenedžerim situācija nebūs vienkārša – kad tuvosies spēles, būs jātiek galā ar sastāva komplektēšanu. Mūsu merķis ir iekļūt Eiropas čempionātā. Jānovēl trenerim veiksme, un ja arī būs problēmas ar spēlētājiem no Eiropas, varēs salasīt labu sastāvu ar citiem basketbolistiem.”

“Gribētu apsveikt Štelmaheru un man patiess prieks, ka tieši viņš kļuva par izlases galveno treneri. Viņš savas kvalitātes ir pierādījis ar darbiem, nevis vārdiem. Robertam novēlu izturību, pacietību un kopā sasniegt mērķus,” sacīja izlases ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs. “Ja Latvija kvalificēsies Eiropas čempionātam, tad līgums pagarināsies arī uz finālturnīru. Galvenā trenera izvēles procesā viena no prioritātēm bija spēlētāju viedoklis. Uzklausīju spēlētāju domas – gan no NBA, Eirolīgas un arī citu līgām. Man šis viedoklis bija svarīgs. Bija spēlētāji, kuri atbalstīja Štelmaheru un bija tādi, kuriem bija vienalga, pie kāda speciālista trenēties. Runājot par Porziņģi – ja viņam ar veselību viss būs kārtībā un arī, ja izdosies sakārtot lietas ar klubu, tad neredzu iemeslu, kāpēc Kristaps nespēlētu Eiropas čempionātā. Arī viņa vecāki vienmēr ir teikuši, ka Kristaps vēlas spēlēt izlasē.”

“Man ir liels gods kļūt par izlases galveno treneri un ceru sasniegt augstākos mērķus. Novēlu spēlētājiem veselību un vēlmi braukt uz izlasi. Sieva uzreiz teica, ka vajag darīt, bet tēvs sākumā minstinājās,” izteicās Štelmahers. “Galvenais vairāk iemest metienus, bet nevarēs spēlētājiem piejaukt pilnas galvas. Domāju, ka jebkura pretinieku komanda, kas mums stāsies pretī, māk spēlēt. Risinām jautājumu par palīgiem. Arī viņiem ir savi klubi un jautātums, vai varēs pievienoties. Visi ir latviešu speciālisti. Gribu, lai spēlētājiem nav saviem treneriem izlasē ir jāpierāda, kā viņi māk spēlēt, ka viņi sametīs 20 punktus. Nebūs tā, ka “mani nenovērtē klubā un tad es izlasē sevi parādīšu”. Katram būs savs uzdevums, kaut vai arī ja varēs gūt tikai dažus punktus. Mēģināšu runāt ar Itudi [Maskavas CSKA galveno treneri, kuru pārstāv Jānis Strēlnieks] un varbūt viss mainīsies un viņš Strēlnieku palaidīs uz izlais. Protams, ka būs nepieciešams komunicēt ar Eirolīgas treneriem.”

“Pieļauju, ka kāds ir pārsteigts mani redzot kopā ar izlasi. Pēdējos 20 gados nekas nav mainījies. Ja varu palīdzēt, tad palīdzēšu,” sacīja izlases ilggadējais kapteinis Jānis Blūms. “Pagātni nevaram mainīt un varam tikai mācīties un izdarīt secinājumus. Mums ir jākoncentrējas uz nākotni. Redzēs, vai Eirolīgas spelētāji varēs palidzēt, bet tas nekas, ja arī nevarēs, jo būs jācīnās ar spēlētājiiem, kuri būs pieejami.”

“Pirmkārt, gribu apsveikt treneri un otrkārt, nav jēgas skatīties vēsturē,” sacīja Dairis Bertāns. “Cenšos skatīties pozitīvi. Mēs nesasniedzām mērķi, bet cilvēki tik un tā interesējas un ir atbalsts. Treneris ir savējais, bet ja atbrauktu kāds no malas, viņam vajadzētu laiku, lai iepazītos ar spēlētājiem un situāciju.”

šodien aizvadīja arī pirmo treniņu jaunā galvenā trenera Roberta Štelmahera vadībā.

EČ kvalifikācijas pamatturnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas sadalītas 8 grupās. Spēlēs arī četras valstis, kuras 2021. gada septembrī rīkos 24 komandu finālturnīru – Čehija, Gruzija, Itālija un Vācija. Rīkotājiem garantēta vieta finālturnīrā, no grupām, kurās šīs valstis ielozētas, finālturnīram kvalificēsies pa divām komandām, no pārējām četrām grupām – pa trijām.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par