Štālbergs: Jauniešu fiziskās un tehniskās sagatavotības kontrolei jāpievērš lielāka uzmanība

Artūrs Štālbergs, sportazinas.com
Foto: Ģirts Gertsons

Biedrības “Sporta klubs Liepājas basketbols” valdes priekšsēdētājs un vīriešu komandas galvenais treneris uzskata, ka Latvijā būtu jāpievērš lielāka uzmanība jauniešu fiziskās un tehniskās sagatavotības kontrolei.

Jaunizveidotā Liepājas komanda šosezon “Olybet” Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā finišēja 13. vietā 15 komandu konkurencē.

Štālbergs atzina, ka sezona nav bijusi viegla, un tās gaitā risinātas gan iepriekš paredzētas, gan arī neparedzētas problēmas. “Asi iezīmējās jauniešu nesagatavotība slodzēm, kādas ir lielās komandas treniņos. Sporta skolas darbā iesaistījām fiziskās sagatavotības treneri, taču īsā laikā kardinālus uzlabojumus nevar panākt – jābūt ilglaicīgam regulāram darbam.”

“Lai nodrošinātu kvalitāti, katrai sporta skolas grupai vajadzīgi divi treneri. Tās ir papildus izmaksas, taču tā būs lietderīgi iztērēta nauda. Manuprāt, jauniešu fiziskās un tehniskās sagatavotības kontrolei jāpievērš lielāka uzmanība visās Latvijas mērogos, jo situācija dažādās sporta skolās ir ļoti atšķirīga,” Latvijas Basketbola savienības (LBS) mājaslapā citēts Štālbergs.

Liepājas komandas treneris arī vērsa LBS pārstāvju uzmanību uz enerģisku un motivētu jaunatnes treneru deficītu, kā arī izteica konkrētus priekšlikumus treneru tālākizglītības sistēmas pilnveidei. Kluba prezidents un vienlaikus vīriešu komandas galvenais treneris pauda atbalstu apvienotā čempionāta izveidei, bet aicināja domāt par spēļu skaita palielināšanu.

“Vairāk komandu, vairāk apļu vai, iespējams, Latvijas kausa izcīņa – risinājumi var būt dažādi, bet svarīgi, lai komandai būtu vairāk mājas spēļu un tātad pievilcīgāks piedāvājums atbalstītājiem,” noteica Štālbergs.

Tikmēr Latvijas basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš apliecināja, ka “Liepāja” sezonas laikā bijusi trešā apmeklētā vīriešu komanda Latvijā.

Latvijas un Igaunijas čempionāta “Final four” turnīrs risināsies piektdien un sestdien. Pagaidām tajā ir iekļuvušas trīs Latvijas komandas – “VEF Rīga”, “Ventspils” un “Ogre”, bet ceturtā vienība būs Tallinas “Kalev”/”Cramo” vai Tartu Universitāte.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par