Štālbergs: Neredzu iemeslu kritizēt Štelmaheru – zaudējām divas uzvarētas spēles

Artūrs Štālbergs, sportazinas.com
Artūrs Štālbergs | Foto: Zane Bitere/LETA

Latvijas basketbola vīriešu izlases ģenerālmenedžeris neuzskata, ka valstsvienības galvenais treneris ir vainīgs pie neveiksmīgā 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra sākuma.

Jau ziņots, ka Latvija pirmajā spēlē savā laukumā ar 61:62 piekāpās Bosnijai un Hercegovinai, bet vakar viesos ar 104:110 piedzīvoja dramatisku neveiksmi pret Bulgāriju.

“Noskaņojums varēja būt labāks, bet pozitīvi, ka komanda pēc abiem zaudējumiem turējās kopā,” raidījumā “Sporta Mikrofons” sacīja Štālbergs. “Roberts Štelmahers pateica, ka esam vienā laivā un šis ir tikai pirmais logs. Varam dažādi paskatīties uz šo situāciju – turnīra tabulā mums ir 0-2, bet katru spēli zaudējām ar vienu metienu. Pirmajā tas bija neprecīzs metiens no groza apakšas, bet otrs bija sasteigts metiens. Situācija nav patīkama, bet zaudējums ir zaudējums. Šīs abas spēles parādīja, ka mūsu spēlētājiem ir cīņasspars un vēlme pārstāvēt savu valsti.”

“Četru piecu treniņu laikā ir grūti uzbūvēt izcilu savstarpējo sapratni, bet tie bija ar augstu intensitāti. Kļūdas, visticamāk, radās, jo spēlētāji pārāk gribēja uzvarēt,” turpināja ģenerālmenedžeris. “12 spēlētāju sastāvs nebija zināms līdz pēdējam brīdim un konkurence mums izlasē bija. Spriedze pirmajā spēlē bija līdz bumbas iemetienam, bet man pašam iekšā bija sajūta, ja būs labs spēles sākums, tad spriedze pazudīs, kas arī notika.”

Saruna ar valstsvienības ģenerālmenedžeri Artūru Štālbergu, kurš studijā ieradies taisnā ceļā no lidostas

Gepostet von Sporta Mikrofons am Dienstag, 25. Februar 2020

“Pēdējās dienas esmu palasījis izskanējušo publiskajā telpā un, protams, par sastāvu un spēli atbild treneris, bet es vēlreiz gribu atkārtot, ka mēs zaudējām divas uzvarētas spēles. Tam, protams, nav attaisnojuma, bet visu izšķīra divi metieni. Neredzu iemeslu kritizēt Štelmaheru vai treneru korpusu. Viņi izdarīja savu darbu un mums bija spēcīgākais iespējamais sastāvs. Spēlētāji cīnījās un darīja, ko varēja.”

Štālbergs stāstīja par neatbraukušo basketbolistu situāciju.

“Tika runāts ar Eirolīgas spēlētājiem, piemēram, “Khimki” nelaida nevienu kategoriski, arī Jāni Timmu un Dairi Bertānu. Jāņa Strēlnieka situāciju mēs paši saprotam un arī aģents paziņoja, ka viņš nespēlēs. Rolanda Šmita gadījumā spēlētājs un aģents pateica, ka Rolands cīnās par katru minūti treniņos, turklāt viņam neesot tāds statuss, lai viņš varētu aizbraukt uz izlasi. Spēlētājs vienkārši baidījās, ka viņa iespēja tikt sastāvā Barselonā samazinātos. Rolandam varbūt bija bail nokļūt ārpus rotācijas. Ko gan es varu pārmest – tas ir klubs, kas viņam maksā naudu un tā ir viņa maizīte.”

“Riharda Lomaža gadījumā “ASVEL” tas bija kolektīvs lēmums un visi spēlētāji izlēma, ka nebrauks uz izlasēm. Savukārt Ingus Jakovičs man pateica, ka būs, kārtojām visus lidošanas dokumentus, bet nākamajā dienā viņš pēkšņi pateica, ka nebūs. Ingus arī pēc tam nolēma ignorēt vairākus telefona zvanus. Tas tā nebūs, ka spēlētāji tagad nebrauks un viss būs kārtībā. Kad spēlētājiem vajag izlasi, tad viņi ir, kad izlasei vajag, tad viņi domā. Man ar Jāni Blūmu bija saruna. Arī viņam nav skaidrs, kā tas var būt, ka mēs sākam šķirot – uz šo ciklu es būšu, uz šo nebūšu. Vai nu tev ir izlase sirdī vai nē.”

“Rolands Freimanis ļoti pārdzīvoja un tiešām gribēja braukt un spēlēt, bet viņam bija personīgi iemesli. Viņa sieva ir devītajā mēnesī un jebkurā brīdī var būt ģimenes pieaugums un tādēļ tas ir saprotams.”

“Artūrs Kurucs nospēlēja labi abas spēles, bet Artūrs Žagars aizvadīja labu maču pret Bulgāriju. Viņi ir Eiropas TOP spēlētāji savā vecumā,” noteica Štālbergs, kurš atklāja, ka treneru darbā nejaucās, kā arī uzskata, ka ārzemju spēlētājus nevajadzētu naturalizēt.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par