Kā kandidāti darbam ar vīriešu basketbola izlasi iekļauti arī ārzemnieki

Artūrs Štālbergs, Sportazinas.com
foto: BK "Liepāja"

Latvijas vīriešu basketbola izlases jaunais ģenerālmenedžeris valstsvienības paplašinātajā galveno treneru kandidātu sarakstā iekļāvis gan pašmāju, gan ārzemju speciālistus, aģentūrai LETA atklāja Štālbergs.

Štālbergs būs Latvijas vīriešu basketbola izlases ģenerālmenedžeris uz 2021.gada Eiropas čempionāta ciklu. Latvijas Basketbola savienība () Štālbergu izraudzījās no pieciem kandidātiem.

“LBS valdei sniedzu savu redzējumu par darba plānu nākamajiem diviem gadiem, kuros būs divi lieli turnīri – Eiropas čempionāts un Tokijas olimpiskās spēles, sākot jau no kvalifikācijas. Tāpat piedāvāju savu redzējumu par izlases treneru sastāvu. LBS ir lēmusi uzticēt man šos pienākumus, par ko ir liels prieks,” galvenos pārrunu tematus iezīmēja Štālbergs.

Izlases ģenerālmenedžera vieni no galvenajiem pienākumiem būs komplektēt valstsvienības personālu – izraudzīties galveno treneri, viņa palīgus, medicīnisko personālu, menedžerus.

“Ir paplašinātais kandidātu saraksts, kurā iekļauti gan pašmāju treneri, gan ārzemnieki. Tuvākajā laikā būs arī plašāka informācija par uzvārdiem,” atklāja Štālbergs.

Iepriekšējā sezonā Štālbergs trenēja Latvijas komandu “Liepāja”, bet turpmāk strādās tikai kluba administrācijā.

“Pēc sezonas beigām kluba vadībā izlēmām, ka neturpināšu trenēt komandu. Aizvadītajā sezonā tika dots pirmais grūdiens kluba attīstībā. Klubs ir veiksmīgi gadu strādājis, taču ir lietas, kurām jāpievērš vairāk lietu tā vadībā. Izlēmām, ka trenera statusu izbeidzu un palieku kā kluba direktors. Trenēšana un izlases ģenerālmenedžera amats nav apvienojami, taču to var savienot ar darbu kluba valdē,” stāstīja Štālbergs.

Štālbergs ir Liepājas basketbola audzēknis, kurš izglītību ieguvis ASV, Īvansvilas Universitātē. Spēlētāja karjeras laikā pārstāvēja Latviju U-18 un U-20 Eiropas čempionātos, kā arī bija valstsvienības sastāvā 2009.gada Eiropas čempionātā, pēc tam uzsākot trenera gaitas.

Iepriekšējā sezonā Štālbergs vadīja Latvijas komandu “Liepāja”, bet pirms tam viņš strādāja Lietuvas augstākās līgas klubā Panevēžas “Lietkabelis”, taču aizpērn decembrī latviešu speciālists tika atbrīvots no galvenā trenera amata.

Vēl pirms tam Štālbergs vadīja Krievijas klubu “Ņižņij Novgorod”, kas startēja VTB Vienotajā līgā un ULEB Eirokausā.

Štālbergs iepriekš strādājis arī Latvijas čempionāta komandu “Liepājas lauvas” un “Valmiera” treneru kolektīvos, kā arī Ukrainas augstākās basketbola līgas komandā “Mykolaiv”, būdams galvenā trenera latvieša Agra Galvanovska palīgs. Savukārt “Ņižņij Novgorod” vienībā Štālbergs sākotnēji bija Ainara Bagatska palīgs. Tāpat viņš bijis Latvijas U-20 izlases galvenais treneris, 2014.gadā aizvedot komandu līdz Eiropas čempionāta sudraba medaļām.

Jau ziņots, ka aprīlī par Latvijas sieviešu basketbola izlases ģenerālmenedžeri kļuva ilggadējā valstsvienības spēlētāja Gunta Baško.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par