Štālbergs: Pretiniekus pētīsim, bet pirmais uzdevums ir labi sagatavoties pašiem

Artūrs Štālbergs, Sportazinas.com
Artūrs Štālbergs | Foto: BK "Liepāja"

Gatavojoties 2021. gada Eiropas basketbola čempionāta kvalifikācijas turnīram, Latvijas izlase pētīs pretiniekus, taču svarīgākais būs labi sagatavoties pašiem, izteicies valstsvienības ģenerālmenedžeris .

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu izlase spēlēs H apakšgrupā, kur tai būs jācīnās ar Grieķijas, Bosnijas un Hercogovinas un Bulgārijas valstsvienībām.

“Balkānu grupa – nav ne stiprākā, ne arī vājākā no iespējamām,” izteicās Štālbergs. “Grieķijas izlasei papildus komentāri nav vajadzīgi. Bulgārijas un Bosnijas izlases Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā bija vienā grupā un abas labi spēlēja savā laukumā. Bosnieši uzvarēja krievus, bulgāri – frančus, tiesa, noslēguma tabulā tās palika attiecīgi sestajā un piektajā vietā. Abas izmanto naturalizētos spēlētājus. Skaidrs, ka spēles izbraukumā būs ļoti svarīgas un pretinieku “mājas komandu” reputācija būs papildus motivācija uzvarēt.”

“Pretiniekus pētīsim, bet pirmais uzdevums ir labi sagatavoties pašiem. Turpinās komunikācija ar kandidātiem uz valstsvienības galvenā trenera amatu un konkrēta informācija būs 24. jūlijā pēc LBS valdes sēdes. Ļoti svarīgs būs komandas komplektācijas process, tai skaitā risinot sarunas ar Eirolīgas klubiem par spēlētāju atbrīvošanu vismaz uz vienu spēli katrā valstsvienības oficiālo spēļu logā.”

Kvalifikācijas pamatturnīrā piedalās 32 valstu izlases, kas sadalītas 8 grupās. Spēlēs arī četras valstis, kuras 2021. gada septembrī rīkos 24 komandu finālturnīru – Čehija, Gruzija, Itālija un Vācija. Rīkotājiem garantēta vieta finālturnīrā, no grupām, kurās šīs valstis ielozētas, finālturnīram kvalificēsies pa divām komandām, no pārējām četrām grupām – pa trijām.

Spēles notiks trijos “logos” – 2020. gada februārī un novembrī. 2021. gada februārī. Finālturnīrs risināsies 2021. gada septembrī Milānā, Prāgā, Tbilisi, Ķelnē un Berlīnē.

2021. gada Eiropas vīriešu čempionāta kvalifikācija

A grupa B grupa C grupa D grupa
Kval. Itālija Čehija Horvātija
Polija Ziemeļmaķedonija Beļģija Turcija
Izraēla Igaunija Lietuva Nīderlande
Spānija Krievija  Kval. Zviedrija
E grupa F grupa G grupa H grupa
Somija Austrija Vācija Grieķija
Gruzija Ungārija Melnkalne Latvija 
Kval. Slovēnija Kval. Bosnija
Serbija Ukraina Francija Bulgārija

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par