Štāls nozīmēts par Latvijas volejbola izlases galvenā trenera Kēla palīgu

25/06/2021 17:35

Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenajam trenerim Avo Kēlam būs jauns asistents – Austris Štāls, vēsta Latvijas volejbola federācija (LVF).

Volejbolista karjeras laikā viņš savulaik spēlēja nacionālajā izlasē, un drīzumā tur debitēs kā treneris. Pēc ilga pārtraukuma mūsu volejbola valstsvienība kvalificējusies EČ finālturnīram, turklāt “Trīs zvaigžņu balvas” ceremonijā tā tika atzīta par 2020. gada Latvijas labāko komandu. Kādas ir emocijas, stājoties jaunajā amatā? “Vislabākās,” atzīst Austris Štāls. “Un arī liela atbildība.”
28. jūnijā izlase sāks gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, un galvenajam trenerim asistēs ne tikai Guntis Atars, bet arī Austris Štāls. “Mums tagad ir vajadzīgi trīs treneri, jo gaidāmajā treniņu ciklā būs daudz spēlētāju un jūlijā strādāsim divās grupās,” atklāj igauņu speciālists Avo Kēls.
Kāpēc izvēlējāties tieši Štālu? “Austri pazīstu jau daudzus gadus, ar viņu esmu spēlējis vienā komandā Rovaniemi (Somijā) un Pērnavā (Igaunijā),” skaidro galvenais treneris. “Austri zinu kā labu bijušo volejbolistu. Viņš strādājis arī trenera darbā – Igaunijā un tagad Latvijā. Kad redzēju viņa darbu Tallinas “Selver” galvenā trenera amatā, komandas spēlē nejutu neko tādu, kas būtu pret manu nostāju. Man svarīgākais ir pazīt kā cilvēku, spēlētāju un treneri, lai būtu uzticēšanās. Esmu pārliecināts, ka Austris man dos savu volejbola redzējumu – tad jau skatīsimies, ko es no tā paņemšu. Un domāju, ka šis darbs būs sekmīgs.”
“Mēs viens otru ļoti labi zinām jau daudzus gadus. Tāpēc arī ir tāda izvēle, un es neatteicu,” komentē Kēla jaunais asistents. “Esmu ar viņu gan spēlējis kopā, gan arī spēlējis pie viņa kā galvenā trenera [“Selver” klubā].” 2017. gada pavasarī “Biolars/Jelgava” volejbolists Štāls noslēdza spēlētāja karjeru un jau nākamajā sezonā strādāja kā Tallinas “Selver” galvenais treneris, pēc tam pievienojās “Biolars/Jelgava” treneru korpusam, bet pēdējās divās sezonās tur ieņēma galvenā trenera posteni.
EČ finālturnīrs 1.-19. septembrī notiks Igaunijā, Somijā, Polijā un Čehijā, piedaloties 24 izlasēm. Latvija nokļuvusi D grupā – Tallinā sacentīsies arī Igaunija, Francija, Vācija, Slovākija un Horvātija.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Stēlnieks un Gregs Popovičs
16/09/2021 20:42

Strēlnieks skaidro, kādēļ 2018. gadā atteicās no “Spurs” piedāvājuma

Lietuvas basketbola granda Kauņas “Žalgiris” basketbolists Jānis Strēlnieks atklājis iemeslus, kādēļ 2018. gada izskaņā, kad viņš pārstāvēja Pirejas “Olympiacos” vienību, atteicās no Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” piedāvājuma….