Starkovs: Saviem spēlētājiem par piemēru bieži lieku Ronaldu

Aleksandrs Starkovs, sportazinas.com
Aleksandrs Starkovs | Foto: Ruslans Šuļga

“Optibet” Virslīgas kluba “Liepāja” galvenais treneris intervijā “Dienas Biznesam” pastāstīja par darbu vēju pilsētā, savu trenera filozofiju un situāciju ar treneru izglītošanu.

Pieredzējušais speciālists kļuva par “Liepājas” treneri 2019. gada aprīļa beigās, kad pēc neveiksmīga sezonas sākuma komandu atstāja Gordons Jangs. Šobrīd liepājnieki ieņem sesto vietu ar astoņiem panākumiem 23 mačos.

“Trīs mēnešu laikā izveidot komandu nevar. Tas ir pārāk īss periods. Vajadzīgs gads, varbūt divi. Es priekšlaicīgi nevēlos celt sapņu pilis,” stāsta treneris. “Tā vietā uzstādu reālus uzdevumus. Vispirms jānokomplektē kolektīvs, kur izkristalizējas kopīgas un vienotas vērtības, mērķi. Tad uz tā bāzes jau veidojas komanda. Ne vienmēr uzvaram, bet pēc zaudējuma mācu saviem audzēkņiem nemeklēt vainīgos starp partneriem. Šodien var viens kļūdīties, bet rīt atkal cits. Ja iesim uz priekšu visi kopā, varbūt šajā, bet varbūt nākamajā gadā panākumi būs. Kā saka futbola aizsācēji angļi, pats skaistākais ir rezultāts uz tablo,” turpināja Starkovs.

Speciālista mērķis vienmēr ir viens – uzvarēt. “Saviem spēlētājiem es citēju Krištianu Ronaldu. Kad viņam vaicāja: spēlei jābūt šovam vai cīņai par rezultātu, pasaules mēroga zvaigzne nešaubīgi atbildēja, ka pats galvenais ir uzvara. Tas ir iemesls, kāpēc izejam uz laukuma. Ja papildu tam sanāk arī šovs un aizraujošs priekšnesums, tas tikai spēcina, bet galvenais ir un paliek uzvara. Arī manā komandā ir “šovmeņi” kā Krištianu, bet jāteic, ka portugālim ir kosmiski augsts līmenis. Ronaldu tiešām bieži lieku par piemēru saviem spēlētājiem, jo viņš daudz ko sasniedzis tieši ar savu personīgo atdevi, darbu, nevis iedzimtu talantu,” vienu no savas pieejas noslēpumiem atklāja 64 gadus vecais treneris.

Starkovs atzina, ka viņam ir grūti spriest par jauno treneru sagatavotības līmeni, jo viņš pats atrodas šajā sistēmā. “Nevar iemācīt, var tikai iemācīties jeb daudz kas atkarīgs no paša jaunā trenera vai skolotāja, kurš vēlas augt. Viņam ir jālasa grāmatas, jāskatās futbols, jāanalizē savs darbs. Tāpat arī ne visi vienādi uztver pasniedzēja teikto, ne visiem piemīt trenerim nepieciešamās rakstura īpašības. Kopumā uzskatu, ka Latvijas treneri nav sliktāki par tiem, kurus ataicina no ārzemēm. Vienīgais – varbūt dažiem mūsējiem pietrūkst motivācijas vai sportiskā niknuma,” atklāja speciālists.

“Un tomēr neteikšu, ka vienmēr kaut kā mums pietrūkst. Mēs taču toreiz, 2004. gadā, nokļuvām Eiropas čempionātā. Es saprotu, jūs gribētu, lai mēs tur esam katru gadu, bet tā nenotiek. Visu dzīvi esmu pavadījis šajā valstī un varu spriest, ka mums nav tik daudz resursu. Tomēr vienu reizi tur nokļuvām atšķirībā no kaimiņvalstīm un pat lielās un tradīcijām bagātās Baltkrievijas, kas arī ne reizi nav kvalificējusies Eiropas čempionātam. Tātad mums ir, ar ko lepoties, un to nedrīkst aizmirst,” domu turpināja Starkovs.

Intervijā tika runāts arī par naudu futbolā. Treneris uzsvēra, ka dalība eirokausos ievērojami atgriež ieguldīto, tāpēc cīņa par čempiona titulu Latvijā ir sīva. Komentējot “Liepājas” situāciju ar finansēm, Starkovs atzina, ka naudas nekad nav par daudz. “Strādāju tur ne tik ilgi, tāpēc daudzas lietas vēl nepārzinu, bet redzu, ka saimnieks – uzņēmējs Oļegs Hramovs – rūpējas, lai klubā alga būtu adekvāta. Tai pašā laikā tai nav jābūt vieglai naudai. Spēlētāji tiek motivēti un ieinteresēti sasniegt rezultātu, un arī tā nopelnīt,” noslēdza speciālists.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par