Starp LFF kongresu apmeklējušajām personām konstatēts vēl viens Covid-19 saslimšanas gadījumi

10/07/2020 19:11

Starp personām, kuras pagājušajā nedēļā apmeklēja Latvijas Futbola federācijas (LFF) rīkoto kongresu, bez jau iepriekš konstatētās Guntara Indriksona saslimšanas noteikts vēl viens jauns saslimšanas gadījums, bet vēl trīs varētu būt saistīti ar Indriksonu, piektdien ziņo portāls “Delfi.lv”.

Portāls vēsta, ka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja apstiprināja, ka saistībā ar Indriksonu fiksēti jauni četri saslimšanas gadījumi. SPKC sacīja, ka visi četri bijuši Indriksona kontaktpersonas, bet nekonkretizēja – vai jaunie gadījumi ir saistīti ar pašu kongresu vai ar notikumiem ārpus kongresa.

Tikmēr LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks, kurš augstāk minētā iemesla dēļ arī nepiedalījās piektdien notikušajā Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā, atklāja, ka starp kongresa dalībniekiem konstatēts vēl viens pozitīvs gadījums.

LFF visu kongresa dalībnieku sarakstu jau nodevusi SPKC, un šobrīd starp abām organizācijām noris informācijas apmaiņa.

Sarunā ar portālu “Delfi.lv” Pukinsks neslēpa, ka Covid-19 pārbaude veicis ne vien LFF personāls, bet arī vairāki Latvijas virslīgas klubi. “Optibet” virslīgas klubos testēšana noris noteiktā secībā.

LFF kolektīva pārbaudes rezultāti bijuši negatīvi.

Piektdien savā “Facebook” lapā “Daugavpils” komanda ziņoja, ka klubā nav konstatēta vīrusa klātesamība.

Tāpat koronavīrusa testi jāveic virslīgas tiesnešiem, tiesnešu asistentiem un visām pārējām oficiālajām personām.

Primāri analīzes nodot tās vienības, kurām tuvākajās dienās gaidāmas spēles. Pagaidām papildu ierobežojumi no LFF puses netiks noteikti, bet situācija šajā sakarā varētu mainīties pēc spēlētāju rezultātu iegūšanas.

Jau vēstīts, ka LFF aicinājusi personas, kas 3.jūlijā “Elektrum” Olimpiskajā centrā apmeklēja kongresu, veikt Covid-19 pārbaudes.

Pēc 3.jūlijā notikušā kongresa noskaidrojies, ka vienai personai, kura piedalījās pasākumā, ir konstatēta saslimšana ar Covid-19. Tāpēc drošības labad pārējie iesaistītie tiek aicināti veikt nepieciešamās pārbaudes.

Lai arī LFF pieejamā informācija liecina, ka kongresa norises dienā attiecīgā persona nav izjutusi nekādus saslimšanas simptomus un ar tādiem saskārusies tikai vairākas dienas pēc kongresa, LFF drošības nolūkos operatīvi pieņēmusi vairākus lēmumus. Tostarp uz nenoteiktu laiku darbs organizācijā tiks veikts attālināti.

Trešdienas vakarā sociālajā vietnē “Facebook” LFF kongresā uz valdes locekļa amatu kandidējušais Guntars Indriksons publicēja ierakstu, kurā vēstīja, ka ir inficējies ar Covid-19, par ko uzzinājis 8.jūlijā. Amatpersona aprakstīja notikušā apstākļus, paziņojuma beigās norādot, ka jau jūtas labāk, taču tāpat vēlējies informēt sabiedrību.

LFF

Pieslēgties

Dienas fokusā

Gordons Heivords pret Kristapu Porziņģi
15/06/2021 12:19

Avots: “Hornets” apsver iespēju veikt darījumu, lai iegūtu Porziņģi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Šarlotas “Hornets” apsver iespēju veikt maiņas darījumu, lai savā paspārnē iegūtu Dalasas “Mavericks” uzbrucēju Kristapu Porziņģi, informē medija “NBA Analysis Network” apskatnieks Evans Meisijs. “Viens…