Starptautiskā Slidošanas savienība atceļ visas sacensības Krievijā un Baltkrievijā

25/04/2022 23:47
Daiļslidošana

Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) lēma, ka neaizvadīs ISU sacensības Krievijas un Baltkrievijas teritorijā.

Īsi pēc Krievijas iebrukuma Ukrainas teritorijā ISU paziņoja, ka liegs visiem Krievijas un Ukrainas sportistiem piedalīties tās rīkotās sacensībās. Savukārt pirmdien pēc nedēļas nogalē aizvadītās sēdes ISU paziņoja, ka uz nenoteiktu laiku liegs arī organizēt sacensības Krievijas un Baltkrievijas teritorijā. “Līdz tālākam paziņojumam Krievijā un Baltkrievijā nenotiks starptautiskās sacensības,” ISU paziņoja pirmdien.

Sakarā ar Ukrainā notiekošo karadarbību, sēdē arī tika lemts ISU statūtos ieviest papildinājumu, kas ļautu apturēt to federāciju pilnvaras, kuru pārstāvji vai sportisti ir veicinājuši ārkārtējus notikumus, tai skaitā terorismu, karu, nemierus, ķīmisku un radioaktīvu piesārņojumu, epidēmiju.  Tāpat ISU pievienoja, ka Maskavā nenotiks novembrī paredzētais “Grand Prix” posms, un nacionālās federācijas, ja ir ieinteresētas uzņemt šīs sacensības, var pieteikties tās organizēt.

ISU norādīja, ka neliedz Krievijas un Baltkrievijas amatpersonu dalību 2022.gada organizācijas kongresā, taču pirms tā sākuma šajā jautājumā varēs balsot ISU biedri, iespējams, arī liedzot abu valstu pārstāvjiem piedalīties kongresā. Vēl ISU paziņoja, ka atvēlēs apmēram 200 tūkstošus Šveices franku (apmēram 195 tūkstošus eiro), lai atbalstītu Ukrainas Slidošanas federāciju un tās pārstāvjus.

ISU

Pieslēgties

Dienas fokusā

Jānis Kalniņš
06/07/2022 11:14

“Amur” paziņo par līgumu ar vārtsargu Kalniņu

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Habarovskas “Amur” paziņojis par līguma noslēgšanu ar latviešu vārtsargu Jāni Kalniņu, paziņojusi vienība savā vietnes “Instagram” profilā, kā arī vārtsargs atrodams komandas pieteikumā organizācijas mājaslapā….

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām