“Stars” izrauj uzvaru otrajā papildlaikā un neļauj “Lightning” virs galvas celt Stenlija kausu

27/09/2020 07:49

Šonakt Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Tampabejas “Lightning”, kas nonākusi vienas uzvaras attālumā no sava otrā Stenlija kausa kluba pastāvēšanas vēsturē, nespēja pielikt punktu finālsērijai, otrajā papildlaikā ar rezultātu 2:3 piedzīvojot sakāvi pret Dalasas “Stars”. Pēc pieciem aizvadītiem mačiem rezultāts izslēgšanas spēļu finālsērijā vēsta 3-2 “Lightning” vienības labā.

Spēles rezultātu pirmā perioda izskaņā atklāja Dalasas uzbrucējs Korijs Perijs, pirmajai trešdaļai noslēdzoties ar minimālu “Stars” pārsvaru. Dalasas prieki nebija ilgi, jo jau otrā perioda piektajā minūtē izlīdzinājumu panāca Tampabejas vienības uzbrucējs Ondržejs Palats.

Mača trešajā periodā abas komandas apmainījās vārtu guvumiem. Sākumā “Lightning” vadībā izvirzīja aizsargs Mihails Sergačovs, bet septiņas minūtes pirms spēles beigu signāla neizšķirtu uz tablo panāca “Stars” hokejists Džo Pavelskis, mača pamatlaikam noslēdzoties ar rezultātu 2:2.

Pirmājās 20 papildlaika minūtēs neviena no komandām nespēja raidīt ripu pretinieku cietoksnī. Mača uzvarētājs tika noskaidrots tikai otrā papildlaika desmitajā minūtē, kad savus otros vārtus šīs dienas mačā guva “Stars” uzbrucējs Korijs Perijs.

Nākamā spēlē norisināsies 1.oktobrī plkst. 3:00 pēc Latvijas laika.

“Lightning” finālā ir spēlējusi trīs reizes – 2004., 2015. un 2020. gadā, bet līdz šim vienīgo reizi triumfēja 2004. gadā, kad ar 4-3 uzveica Kalgari “Flames”. Toreiz Tampabeju pārstāvēja tādas zvaigznes kā Vincents Lekavaljē, Martins Sentluī un Nikolajs Habibuļins.

Jāatgādina, ka ar tagadējo “Lightning” pirmo vārtsargu Andreju Vasiļevski laikā no 2013. līdz 2017. gadam par vietu NHL komandā konkurēja latvietis Kristers Gudļevskis.