Startējusi divās disciplīnās, Zemīte tāllēkšanas sacensības noslēdz labāko desmitniekā

06/08/2022 09:07
Lāsma Zemīte

Latvijas sportiste Lāsma Zemīte piektdien Kolumbijas pilsētā Kali ieņēma desmito vietu pasaules junioru vieglatlētikas čempionāta tāllēkšanas finālā. Finālsacensības latviete sāka ar 6,12 metru tālu lēcienu, bet nākamie divi mēģinājumi bija tuvāki – 5,95 un 6,02 metri.

Pēc trim lēcieniem latviete bija desmitā 12 finālistu konkurencē, bet sacensības turpināja astoņas labākās sportistes. Lai turpinātu finālu, viņai bija jālec septiņi centimetri tālāk par savu labāko mēģinājumu. Par pasaules junioru čempioni kļuva bulgāriete Plamena Mitkova, kura finālā savā labākajā mēģinājumā lēca 6,66 metru tālumā. Septiņus centimetrus tuvāks lēciens bija kolumbietei Nataljai Linjaresai, bet vēl septiņus centimetrus tuvāk lēca itāliete Marta Amani.

Lai kvalificētos finālam, trešdienas priekšsacīkstēs tāllēcējām bija jāsasniedz 6,40 metru atzīme vai jāiekļūst labāko divpadsmitniekā. No atlasē startējušās 31 sportistes neviena neizpildīja kvalifikācijas normu, bet vistālāk – 6,34 metru tālumā – lēca spāniete Evelina Jankeja, kura piektdien finālā samierinājās ar septīto vietu.

Zemīte pirmajā lēcienā lēca 6,08 metru tālumā, otrajā piegājienā palika bez rezultāta, bet trešajā par pieciem centimetriem uzlaboja savu rezultātu (6,13) un ar šādu rezultātu kā 12. iekļuva finālā. Četrus centimetrus tuvāks lēciens atstātu viņu ārpus finālistu pulka. Meistarsacīkstes noslēgsies sestdien, kad no latviešiem startēs tikai Agate Caune, kura cīnīsies 5000 metru skrējienā. Latviju pasaules čempionātā pārstāvēja astoņi sportisti.

Pieslēgties

Dienas fokusā

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām