Stāsts par Porziņģa aģentu, kurš izdarīja visu, lai latvietis nenonāktu “76ers”

Adams Silvers, Kristaps Porziņģis, sportazinas.com
Adams Silvers un Kristaps Porziņģis NBA draftā | Foto: NBA

Latviešu basketbola zvaigzne 2015. gadā gandrīz nonāca Nacionālās basketbola asociācijas () komandā Filadelfijas “76ers”, tomēr viņa kādreizējais aģents Endijs Millers izdarīja visu, lai tas nenotiku.

2015. gadā NBA draftā Kristapu ar ceturto numuru izvēlējās Ņujorkas “Knicks”. Tobrīd latvieša aģents bija Millers, kurš gan pirms dažiem gadiem palika bez NBA aģenta licences. Arī šobrīd viņa vārds vairs nav atrodams oficiālajā NBA aģentu datubāzē. Porziņģa oficiālais pārstāvis šobrīd ir viņa brālis Jānis Porziņģis.

Jau iepriekš no medija “The Ringer” apskatnieka Kevina O’Konora izskanēja informācija, ka Porziņģis 2015. gadā varēja nonākt Filadelfijas komandā. “Ticu, ka tā ir taisnība, kaut arī oficiāli tas nekur nav bijis apstiprināts, bet no vairākiem avotiem esmu dzirdējis, ka tā laika Filadelfijas “76ers” ģenerālmenedžeris Sems Hinkijs vēlējās draftēt Porziņģi, nevis Džahlilu Okaforu, taču komandas īpašnieki uzskatīja, ka Okafors būs drošāka izvēle.”

Šobrīd ir parādījusies līdz šim vēl neizskanējusi informācija, kuru savā grāmatā “Tanking to the Top” publicējis pieredzējušais žurnālists Jarons Veicmans. Tajā autors aprakstījis kā Millers izvairījās no Porziņģa nonākšanas “76ers”.

Tajā pašā gadā publiski bija izskanējusi informācija, ka Porziņģis neesot vēlējies doties uz “76ers” pirmsdrafta treniņiem, bet Veicmans aprakstījis šo situāciju detalizētāk. Viņš grāmatā raksta, ka Milleram bijuši iemesli, kādēļ Porziņģa pārstāvis nevēlējās, lai latvietis nonāk Filadelfijā.

Viens no tiem esot bijusi neticība “76ers” jauno talantu attīstības programmai, kā arī fakts, ka tobrīd Filadelfijai netrūka garā gala spēlētāju. Tāpat Millers bija vīlies par to, ka Hinkijs nespēja veiksmīgi tikt galā ar divām nesaistītām situācijām.

Viena no tām bija saistīta ar saspēles vadītāju Kalifu Vjatu. Ar nedraftēto basketbolistu 2013. gada septembrī tika parakstīts līgums, bet klubs viņu ievietoja neaizsargāto spēlētāju sarakstā jau pēc mēneša. Tāpat Milleru neapmierināja “76ers” attieksme pret viņa kādreizējo klientu Nerlensu Noelu, kurš arī ir spēka uzbrucējs/centrs tāpat kā Porziņģis.

“Tikai dažām NBA komandām tika nosūtīta Porziņģa medicīniskā vēsture un izpirkšanas nosacījumi [viņam tobrīd joprojām bija līgums ar Seviljas klubu],” raksta Veicmans. “Millers vēlējās atturēt “76ers” no vēlmes draftēt Porziņģi. Viņš gribēja sagrābt drafta procesa kontroli savās rokās un noteikt, kurā komandā Kristaps spēlēs.”

Tāpat medijs “The New York Post” uzzinājis, ka Porziņģa puse tobrīd juta, ka Ņujorkas vienības sastāvā viņš iederēsies labāk nekā “76ers”.

Filadelfija 2015. gada draftā ar trešo numuru izvēlējās centru Džahlilu Okaforu. O’Konors iepriekš vēstīja, ka Okaforu, kura karjera šobrīd ne tuvu nav tik spoža kā Porziņģim, vēlējās kluba īpašnieki, kamēr Hinkijs esot bijis “starā” par Porziņģi, kuru gan Millers turēja pa gabalu no šīs komandas.

Veicmans ir pārliecināts, ka Porziņģa neiegūšana esot Hinkijam maksājusi savu amatu pēc 2015./16. gada sezonas, kad “76ers” visas sezonas laikā izcīnīja tikai 10 uzvaras. “Ja viņi būtu izvēlējušies Porziņģi, Hinkijs joprojām būtu komandas ģenerālmenedžeris,” raksta Veicmans.

Neskatoties uz to, Veicmans norāda, ka “76ers”, iespējams, neiegūtu Benu Simonsu gadu vēlāk, ja pirms tam izdotos iegūt latvieti. “Viņi būtu izcīnījuši vairāk uzvaru konkrētajā sezonā un līdz ar to draftā, iespējams, netiktu pie pirmās izvēles, neiegūstot Simonsu.”

Jāatgādina, ka 2014. gadā “76ers” ar trešo numuru draftēja tagadējo vienības līderi Žoelu Embīdu.

Grāmatas sadaļā “Lost Unicorns” norādīts, ka Hinkijs 2015. gada jūnijā bija Lasvegasā, lai tiktos ar Porziņģi, taču Millers pret to iebilda. Aģents vēlāk gan piekrita, ka Porziņģis un Hinkijs satiksies Filadelfijā, taču arī pēdējā brīdī atcēla tikšanos. Šādu gājienu Millers izspēlēja vēl pāris reizes. Hinkijs nepadevās un dažas dienas pirms drafta vēlreiz centās sarunāt tikšanos ar Kristapu. Aģents atkal piekrita, tomēr tikšanos vēlreiz atcēla.

Hinkijs bija gatavs ar “Cadillac” automašīnu aizbraukt pakaļ Porziņģim uz Ņujorku [drafta norises vieta] un pēc tam atvest viņu atpakaļ no Filadelfijas, kam Millers piekrita, taču atkal pēdējā brīdī paziņoja, ka tikšanās nevar notikt, jo Porziņģis tobrīd it kā bija saindējies ar ēdienu. “76ers” cilvēki tik un tā aizbrauca uz Ņujorku un pat noīrēja sporta zāli ar cerību, ka izdosies aizvadīt treniņu ar Porziņģi, taču Millers un Porziņģa puse bija nepielaužama un treniņš nenotika.

Okafors šobrīd vairs nespēlē “76ers”, tāpat kā Porziņģis “Knicks”. Abi spēlētāji tika aizmainīti. Porziņģis nonāca Dalasas “Mavericks” komandā, bet Okafors karjeras laikā spēlējis jau trīs vienībās. Šobrīd viņš pārstāv daudzsološo Ņūorleānas “Pelicans”.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par