Šteinberga aizmet garām visus 11 divpunktu metienus “Galatasaray” uzvarā

03/01/2021 17:47
Anete Šteinberga

Turcija

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga svētdien guva piecus punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, taču garām aizmeta visus 11 divpunktu metienus Stambulas “Galatasaray” uzvarā viesos Turcijas augstākās līgas spēlē. “Galatasaray” izbraukumā ar 67:56 (21:12, 24:16, 8:16, 14:12) pieveica Ankaras “Ormanspor” komandu.

Šteinberga laukumā devās pamatsastāvā un tur pavadīja 25 minūtes un 14 sekundes, kuru laikā grozā raidīja vienu no diviem tālmetieniem un abus soda metienus, bet garām grozam aizmeta visus 11 divpunktu metienus.

Viņa arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, divas reizes kļūdījās, vienreiz tika nobloķēta, četrreiz pārkāpa noteikumus, četrreiz izprovocēja pretinieces uz noteikumu pārkāpumu un iekrāja efektivitātes koeficientu mīnus viens. Latvietei arī +/- rādītājs +7. Rezultatīvākā viešņu rindās ar 27 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Pelina Biliča, bet mājiniecēm 15 punktus un 18 atlēkušās bumbas sakrāja Andželika Robinsone.

Stambulas “Fenerbahce” bez Kristīnes Vītolas spēlētāju sarakstā savā laukumā ar 106:71 (24:19, 27:16, 18:17, 37:19) sagrāva “Adanaspor”. Mājiniecēm 20 punkti un sešas rezultatīvas piespēles Džasmīnas Tomasas kontā, bet viešņām 19 punktus guva, taču arī astoņas reizes kļūdījās Oiki Taškina. Turnīra līdere ar 15 uzvarām 15 spēlēs ir “Fenerbahce”, bet otro vietu ar 13 panākumiem ieņem “Galatasaray”.

Itālija

Latvijas basketboliste Laura Meldere svētdien guva četrus punktus Itālijas augstākās līgas spēlē, sekmējot Venēcijas “Umana Reyer” graujošu uzvaru. Meldere Itālijas A sērijas mačā guva četrus punktus, viņas pārstāvētajai Venēcijas “Umana Reyer” mājās ar rezultātu 91:49 (16:15, 28:14, 25:10, 22:10) sagraujot Sesto Sandžovanni “Allianz Geas”.

Meldere spēlēja 11 minūtes un 39 sekundes, kuru laikā realizēja abus divpunktu metienus, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, vienu reizi bloķēja metinu, pieļāva divas kļūdas, kā arī spēli pabeidza ar +/- rādītāju 13.

Par rezultatīvāko basketbolisti jau tradicionāli Venēcijas komandā kļuva lietuviete Gintare Petronīte, kura sakrāja 17 punktus, sešas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles un piecreiz izprovocēja pretinieces uz pārkāpumu. Venēcijas klubs šosezon uzvarējis visās 13 aizvadītajās spēlēs un A sērijā ieņem pirmo vietu.

Krievija

Latvijas basketboliste Elīna Babkina svētdien guva 13 punktus nepilnās 17 ar pusi minūtēs Krievijas premjerlīgas spēlē, palīdzēdama Orenburgas “Nadezhda” izcīnīt uzvaru savā laukumā. “Nadezhda” mājās ar 81:47 (24:9, 23:8, 14:14, 20:16) pārspēja Noginskas “Spartak”.

Babkina laukumā pavadīja 17 minūtes un 21 sekundi, grozā raidīdama trīs no sešiem divpunktu metieniem un divus no trijiem tālmetieniem, kā arī vienīgo soda metienu un kļūstot par otru rezultatīvāko spēlētāju komandā. Tāpat viņa pa divām reizēm rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra bumbu, kļūdījās, pārkāpa noteikumus un izprovocēja piezīmes pretiniecēm, kā arī iekrāja efektivitātes koeficientu 11.

Uzvarētājām 15 punktus guva Jeļizaveta Komarova, bet viešņām ar 19 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Jūlija Garjkavskaja. Orenburgas vienība ar septiņām uzvarām desmit spēlēs ieņem trešo vietu turnīra tabulā, kamēr pretinieces zaudējušas visās desmit spēlēs un ieņem pēdējo desmito vietu.

Ungārija

Latvijas izlases basketboliste Paula Strautmane svētdien Ungārijas čempionāta spēlē guva septiņus punktus, taču Pēčas “Pecs” mājās piedzīvoja zaudējumu. Pēčas komanda savā laukumā ar 66:71 (19:18, 15:19, 11:16, 21:18) piekāpās Miškolcas “Diosgyori VTK”. Strautmane laukumā pavadīja 27 minūtes un septiņas sekundes, grozā raidot vienu no diviem divpunktu un vienu no pieciem trīspunktu, kā arī divus no trijiem soda metieniem.

Tāpat basketboliste izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, četras reizes rezultatīvi piespēlēja, trīsreiz pārķēra bumbu, bloķēja vienu pretinieču metienu, nopelnīja trīs personiskās piezīmes, kā arī izprovocēja trīs pārkāpumus pretiniecēm un sakrāja lietderības koeficientu 17, spēli noslēdzot ar labāko +/- rādītāju komandā deviņi.

Rezultatīvākā Pēčas komandā ar 16 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām bija Tijana Andžušiča, bet “Diosgyori VTK” komandā 24 punkti un 14 atlēkušās bumbas Kejonai Hajesai. “Pecs” 12 dueļos iekrājusi sešus panākums, kas ļauj ieņemt astoto pozīciju starp 12 klubiem. Strautmane Ungārijas čempionāta klubam pievienojās starpsezonā.