Šteinberga ar 12 punktiem palīdz “Galatasaray” uzvarēt Eirolīgas spēlē

19/01/2021 23:14
Anete Šteinberga

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga otrdien guva 12 punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas pamatturnīra apakšgrupas ceturtajā spēlē, sekmējot Stambulas “Galatasaray” uzvaru. “Galatasaray” D grupas spēlē Buržā ar rezultātu 78:59 (11:17, 23:10, 23:17, 21:15) uzveica Francijas klubu “Basket Landes”.

Šteinberga otrdien laukumā pavadīja 28 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no sešiem divpunktu metieniem un abus divus “trejačus”. Tāpat viņa izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, veica divas rezultatīvas piespēles, trīsreiz pārkāpa noteikumus, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu un iekrāja 18 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija otrs labākais rādītājs komandā.

“Galatasaray” rindās ar 26 punktiem izcēlās Eindžela Makaftrija. Pirmdien “Basket Landes” tika pārspētas ar rezultātu 89:63. Ceturtdien un piektdien “Galatasaray” spēkosies ar otrā posma “burbuļa” saimnieci Buržas “Tango” Grupas līdere ar pieciem panākumiem piecās spēlēs ir “Sopron”, divas uzvaras četros mačos ir “Galatasaray” kontā, vienu panākumu četrās cīņās guvusi “Basket Landes” komanda, kamēr Buržas “Tango” visos trīs aizvadītajos dueļos piedzīvojusi zaudējumus.

Tikmēr Elīna Babkina Salamankā A grupas spēlē guva 11 punktus, kamēr viņas pārstāvētā Orenburgas “Nadežda” divu Krievijas komandu duelī ar rezultātu 62:86 (13:12, 19:21, 21:27, 9:26) piekāpās Kurskas “Dinamo”. Babkina spēlēja 23 minūtes un 21 sekundi, grozā raidot vienu no četriem divpunktu metieniem un trīs no septiņiem tālmetieniem. Latviete arī izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, divreiz rezultatīvi piespēlēja, tika pie četrām piezīmēm, bloķēja vienu metienu un sakrāja astoņus efektivitātes koeficienta punktus.

“Nadežda” komandā rezultatīvākā ar 19 punktiem bija Monika Bilingsa, bet pretiniecēm 23 punktus guva Arike Ogunbovale. A grupā pirmo vietu ar trīs uzvarām trīs spēlēs ieņem Salamankas “Perfumerias Avenida”, pa vienam panākumam ir “Dinamo” un “Nadežda” komandām, bet zaudējumu vienīgajā cīņā piedzīvojusi Izmitas “Belediyespor”.

Savukārt Kristīne Vītola Prāgā guva četrus punktus B apakšgrupas spēlē, kamēr viņas pārstāvētā Stambulas “Fenerbahce” ar rezultātu 99:70 (28:15, 31:12, 18:20, 22:23) uzveica vietējo flagmani ZVVZ USK. Vītola spēlēja 10 minūtes un 19 sekundes, realizējot divus no trim divpunktu metieniem. Viņas kontā arī divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena piezīme, viena kļūda, viena pārtverta bumba un seši efektivitātes koeficienta punkti.

Lauvas tiesu no uzvarētāju punktiem sameta Kaila Makbraida, Aļina Jagupova un Sesīlija Zandalasīni, kuras guva attiecīgi 26, 23 un 20 punktus. Mājiniecēm ar 19 punktiem atzīmējās Kateržina Elhotova.

Pirms tam šajā grupā Gundara Vētras trenētā Gdiņas “Arka” ar rezultātu 76:79 (24:18, 18:28, 13:16, 21:17) zaudēja Lionas ASVEL. Pēc četrām kārtām pa trim uzvarām ir Lionas un Stambulas komandām, divus panākumus guvis Prāgas klubs, bet Gdiņas vienība ir bez panākumiem.

FIBA valde septembrī lēma, ka Eirolīgas turnīrā tiks mainīts izspēles formāts. Šāds lēmums pieņemts, vērtējot Covid-19 izplatību Eiropā, kā arī par prioritāti nosakot spēlētāju un pārējo iesaistīto personu drošību. Jaunā izspēles kārtība nosaka, ka kvalifikācijas turnīrs notika vienā pilsētā ar vienu spēli. Savukārt grupu turnīrā komandas tiks sadalītas četrās grupās pa četrām katrā.

Katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet trešo vietu ieguvējas neturpinās cīņu līmeni zemākajā Eirokausā. Tikmēr ceturtdaļfināla spēles notiks vienā arēnā, komandām aizvadot tikai vienu spēli. Ceturtdaļfināli plānoti 14.-20.martā. Ceturtdaļfināla uzvarētājas turnīru turpinās “Final 4”.