Šteinberga ceturtdaļfināla pirmajā spēlē Turcijā ar 17 punktiem kaldina “Galatasaray” uzvaru

28/03/2021 17:31
Anete Šteinberga

Turcija

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga svētdien Turcijas augstākās līgas izslēgšanas spēļu pirmajā ceturtdaļfināla mačā guva 17 punktus un palīdzēja Stambulas “Galatasaray” izcīnīt uzvaru. “Galatasaray” mājās ar 64:51 (21:19, 19:7, 11:14, 13:11) uzvarēja Adanas “Botas” un sērijā līdz divām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0. Stambulas klubs izsēts ar otro numuru, bet Adanas komandai piešķirts septītais.

Šteinberga ceturtdaļfināla pirmajā spēlē laukumā pavadīja 36 minūtes un astoņas sekundes, kuru laikā guva 17 punktus, izcīnīja piecas bumbas zem groziem un četrreiz rezultatīvi piespēlēja. Basketboliste grozā raidīja septiņus no 11 divpunktu metieniem, visi tālmetieni bija neprecīzi, bet no četriem soda metieniem izdevās realizēt trīs. Viņa bija savas komandas rezultatīvākā spēlētāja.

Tāpat Latvijas izlases spēlētāja divreiz pārtvēra bumbu, reizi bloķēja metienu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja četras personīgās piezīmes, pretinieces izprovocēja uz trim noteikumu pārkāpumiem un spēli noslēdza ar labāko efektivitātes koeficientu 20.

Uzvarētāju labā 14 punktus iemeta Samanta Vaitkomba, bet Adanas klubā 17 punkti Aišei Korai. Otrā ceturtdaļfināla spēle paredzēta marta pēdējā dienā. Stambulas komanda regulārajā čempionātā 26 spēlēs piedzīvoja vien trīs neveiksmes un ieņēma otro vietu. Bez zaudējumiem regulāro čempionātu noslēdza Stambulas “Fenerbahce”.

Krievija

Latvijas basketboliste Elīna Babkina svētdien guva 11 punktus Krievijas premjerlīgas ceturtdaļfināla trešajā jeb izšķirošajā spēlē, viņas pārstāvētajai Orenburgas “Nadezhda” piedzīvojot zaudējumu un mājās ar 59:60 (9:16, 13:12, 13:19, 24:13) piekāpjoties Siktivkaras NIKA. Dienu iepriekš ceturtdaļfināla otrajā spēlē Orenburgas komanda uzvarēja ar 80:64.

Babkina šajā duelī laukumā pavadīja 18 minūtes un 17 sekundes, kuru laikā guva 11 punktus un izcīnīja divas atlēkušās bumbas. Basketboliste grozā raidīja vienu no diviem divpunktu un trīs no sešiem trīspunktu metieniem. Tāpat viņa reizi rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja vienu personīgo piezīmi, pretinieces izprovocēja uz četriem noteikumu pārkāpumiem un spēli noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā 13.

Latvijas izlases spēlētāja bija otra rezultatīvākā savā komandā. Viņa 14 sekundes līdz spēles beigām ar tālmetienu panāca 59:60, bet atlikušajā laikā neviena no komandām punktus vairs neguva. Rezultatīvākā Orenburgas komandā ar 16 punktiem bija Anastasija Šilova, kamēr viešņām 22 punktus un astoņas atlēkušās bumbas iekrāja Aleksandra Marčenkova. Sērijā līdz divām uzvarām NIKA bija pārāka ar 2-1.