Šteinberga FIBA Eirolīgas sezonu noslēdz ar 13 punktiem

19/03/2021 23:10
Anete Šteinberga

FIBA Eirolīga, sievietes

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga piektdien guva 13 punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas ceturtdaļfināla atbildes spēlē, viņas pārstāvētajai Stambulas “Galatasaray” komandai ciešot zaudējumu divu maču summā un noslēdzot sezonu Eiropā prestižākajā klubu turnīrā.

“Galatasaray” Spānijas pilsētā Salamankā ar rezultātu 71:61 (21:27, 20:16, 9:14, 21:4) pārspēja citu Stambulas komandu “Fenerbahce”, bet divu spēļu summā cieta neveiksmi ar 145:152. Šteinberga piektdien 35 minūtēs un 40 sekundēs realizēja trīs no septiņiem divpunktu metieniem un septiņus no astoņiem “sodiņiem”, bet netrāpīja savu vienīgo tālmetienu.

Viņa arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra trīs bumbas, trīsreiz pārkāpa noteikumus un iekrāja 16 efektivitātes koeficienta punktus. Ikšķiliete bija otra rezultatīvākā un produktīvākā spēlētāja komandā, kā arī iekrāja labāko +/- rādītāju (+14). “Galatasaray” komandā ar 24 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām atzīmējās Mersedesa Rasela, bet pretiniecēm 18 punkti bija Aļinai Jagupovai un 13 bumbas zem groziem – Kiai Stouksai.

“Fenerbahce” pusfinālā tiksies ar Jekaterinburgas UGMK, kas ceturtdaļfinālā divu Krievijas komandu duelī ar rezultātu 174:126 uzveica Kurskas “Dinamo”. Otrā pusfinālā spēkosies Spānijas vienība Salamankas “Perfumerias Avenida” un Ungārijas klubs “Sopron”. Salamankas komanda ceturtdaļfinālā divu Spānijas klubu duelī ar 145:131 guva virsroku pār Žironas “CityLift Spar”, bet Šopronas basketbolistes ar 156:141 apspēlēja Lionas ASVEL no Francijas.

Jau ziņots, ka trešdien Šteinberga guva 16 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, “Galatasaray” basketbolistēm zaudējot ar rezultātu 74:91. Ceturtdaļfināli no 17. līdz 19.martam norisinās divos “burbuļos”, komandām savā starpā aizvadot divas spēles un labākajai summā sasniedzot finālčetrinieka turnīru. “Final Four” turnīrs iecerēts no 16. līdz 18.aprīlim. Jau ziņots, ka Latvijas klubs “TTT Rīga” savā apakšgrupā zaudēja visās sešās spēlēs.

ULEB Eirolīga

Latvijas basketbolists Rolands Šmits piektdien guva sešus punktus ULEB Eirolīgas 30.kārtas spēlē, palīdzot “Barcelona” komandai izcīnīt uzvaru. Barselonieši viesos ar rezultātu 72:56 (15:12, 23:17, 17:15, 17:12) pārspēja Milānas “AX Armani Exchange Olimpia”.

Šmits laukumā pavadītajās 12 minūtēs un 48 sekundēs realizēja abus divus divpunktu metienus un divus no četriem soda metieniem, bet netrāpīja grozā savu vienīgo “trejaci”. Viņa kontā arī bija trīs atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, viena pārtverta bumba, divas piezīmes, divi izprovocēti noteikumu pārkāpumi un deviņi efektivitātes koeficienta punkti. “Barcelona” komandā ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Nikola Mirotičs, bet 11 punktus guva Adams Hanga. Niks Kalatess netrāpīja nevienu no sešiem metieniem, toties atdeva 11 rezultatīvas piespēles.

Milāniešiem vienīgais no basketbolistiem desmit punktu robežu sasniedza Ševons Šīldss. Barselonas komanda ar 22 uzvarām 30 spēlēs turnīra tabulā ieņem pirmo pozīciju, bet Milānas vienība ar 19 panākumiem ir ceturtā.

Tikmēr Jānis Timma joprojām nav atgriezies parādu māktajā Maskavas apgabala “Khimki” komandā, kas mājās ar rezultātu 68:77 (17:27, 21:17, 11:14, 19:19) atzina “Valencia” pārākumu. Maskaviešiem ar 20 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām atzīmējās Džordans Mikijs, bet 16 punkti bija Sergejam Karasevam. “Khimki” spēlēja bez sava līdera Alekseja Šveda. Valensijas komandai 18 punktus guva Deriks Viljamss, bet 12 punkti un deviņas bumbas zem groziem bija Maikam Tobijam.

Citā spēlē Belgradas “Crvena zvezda mts” pretinieku laukumā ar rezultātu 86:82 (17:23, 32:17, 20:19, 26:23) bija pārāka pār Atēnu “Panathinaikos Opap”. Belgradas komandā ar 27 punktiem izcēlās Džordans Loids, bet 14 punktus pievienoja Korijs Voldens. Mājiniekiem 21 punkts un septiņas pārtvertas bumbas bija Hovardam Santam-Rosam, bet 14 punktus guva un astoņas bumbas zem groziem izcīnīja Georgs Papajannis. Vēl piektdien Minhenes “Bayern” mājās ar rezultātu 80:79 (18:23, 19:23, 22:17, 21:16) uzvarēja Stambulas “Anadolu Efes”. Minhenes komandā ar 18 punktiem izcēlās Vladimirs Lučičs, kurš desmit sekundes pirms pamatlaika beigām realizēja divus soda metienus, nodrošinot mājiniekiem uzvaru. Viņam ar 14 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām piebalsoja Džeilens Reinoldss, bet pa 12 punktiem guva Veids Boldvins un Pols Zipsers. Viesiem 19 punktus guva Vasilije Micičs, 16 punkti bija Šeinam Larkinam, bet 14 punkti – Rodrigam Bobuā.

Jau ziņots, ka Jānis Strēlnieks ceturtdien guva piecus punktus, kamēr viņa pārstāvētā Maskavas CSKA viesos ar 96:89 uzvarēja Madrides “Real”. Tikmēr Artūrs Kurucs palika uz rezervistu soliņa, bet viņa pārstāvētā Vitorijas “TD Systems Baskonia” viesos ar 79:75 uzvarēja Sanktpēterburgas “Zenit”. Savā laukumā panākumu svinēja Stambulas “Fenerbahce Beko”, kas ar 84:61 pārspēja Kauņas “Žalgiris”, kā arī Berlīnes “Alba”, kas ar 80:84 uzvarēja Pirejas “Olympiacos”.

Arī šosezon Eirolīgā ir pārstāvētas desmit valstis ar 18 komandām, kas ir tikpat, cik iepriekšējā sezonā. Komandas aizvadīs divu apļu turnīru, labākajām astoņām iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Eirolīgas čempione tiks noskaidrota Ķelnē, kur notiks finālčetrinieka turnīrs. Pagājušajā sezonā čempione netika noskaidrota, turnīram noslēdzoties sešas kārtas pirms regulārā čempionāta beigām.