Šteinberga pārstāvētajai “Baxi” zaudējums ACB ceturtdaļfinālā, Kuruca “Baskonia” sērijā neizšķirts

28/05/2022 23:28
Mārcis Šteinbergs

Latvijas basketbolista Mārča Šteinberga pārstāvētā Manrezas “Baxi” sestdien savā laukumā otrreiz Spānijas augstākās līgas (ACB) ceturtdaļfinālā zaudēja Madrides “Real”, izstājoties no cīņas par titulu, bet Artūra Kuruca pārstāvētajai Vitorijas “Baskonia” būs nepieciešama trešā spēle pusfinālista noskaidrošanai. “Baxi” mājās ar 74:83 (21:25, 18:16, 14:18, 21:24) piekāpās Madrides “Real” vienībai un sērijā līdz divām uzvarām zaudēja ar 0-2.

Šteinbergs laukumā pavadīja 56 sekundes, sakrājot +/- rādītāju -3. Rezultatīvākie mājinieku rindās ar 16 punktiem bija Džo Tomasons, kuram arī sešas atlēkušās bumbas, un Ismaels Bako, kurš izcīnīja arī 11 bumbas zem groziem. Viesiem 16 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Gerskons Jabīzels, bet 14 punktus guva Gabriels Deks.

Tikmēr Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” komanda mājās ar 82:89 (21:20, 20:26, 18:21, 23:22) piekāpās “Valencia”. Sērijā rezultāts ir neizšķirts – 1-1. Kurucs bija pieteikumā, bet laukumā nedevās. 18 punktus un deviņas atlēkušās bumbas mājiniekiem sakrāja Aleks Pīterss, 14 punkti Simones Fontekio un 13 punkti – Meta Kostello kontā. Pretiniekiem 27 punktus guva Hasiels Rivero.

Citās sērijās Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ar 1-0 ir vadībā pret Grankanārijas “Herbalife”, Artūra Žagara un Kriša Helmaņa Badalonas “Joventut” pret Tenerifes “Lenovo”. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Rolands Šmits un “Barcelona”, kas finālsērijā ar 2-0 pieveica Madrides “Real”.