Šteinberga un “Galatasaray” izcīna trešo vietu FIBA Eirokausā

07/04/2022 20:44
Anete Šteinberga

Stambulas “Galatasaray” komanda, kurai pēc pleca operācijas nevar palīdzēt Latvijas basketboliste Anete Šteinberga, ceturtdien Francijas pilsētā Buržā izcīnīja trešo vietu šīs sezonas Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausā, kamēr par turnīra čempionēm tika kronēta finālturnīra saimniece “Tango” vienība.

Bronzas spēlē Stambulas basketbolistes ar rezultātu 75:67 (13:13, 29:21, 17:8, 16:25) uzvarēja citu Turcijas komandu Mersinas “Cukurova”. Uzvarētājām 17 punktus guva un astoņas bumbas zem groziem izcīnīja Kēla Deivisa, 13+12 šajos statistikas rādītājos sakrāja Tina Krajišnika, bet 16 punkti, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles bija Kelsijai Plamai. Pretiniecēm 22 punktus guva un 13 atlēkušās bumbas izcīnīja Devanna Bonere.

Vēlāk finālā Buržas “Tango” ar rezultātu 74:38 (17:12, 21:17, 13:5, 23:4) sagrāva Venēcijas “Umana Reyer” komandu. Čempionēm rezultatīvākā ar 25 punktiem bija Iliana Rūperte, kura arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas. Vicečempionēm 12 punktus guva Ivonne Andersone. Otrdien pusfinālos “Galatasaray” ar 67:69 zaudēja “Tango” komandai, bet Mersinas klubs ar 80:85 piekāpās venēcietēm. FIBA Eirokauss ir otrā līmeņa turnīrs aiz FIBA Eirolīgas, kurā čempiones tiks noskaidrotas šajā nedēļas nogalē.