Šteinbergai 30, Latvija no PK basketbolā atvadās ar ielaistiem 102 punktiem pret ASV

25/09/2018 21:47

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība Tenerifē, Spānijā Pasaules kausa izcīņas trešajā spēlē skaistā un rezultatīvā basketbolā zaudēja turnīra galvenajām favorītēm ASV basketbolistēm  –  76:102 (19:28, 42:52, 50:78). D grupas turnīrā latvietes palika 4. vietā un nepiedalīsies izslēgšanas turnīrā. Cīņā par 2. vietu grupā Ķīnas komanda pieveica Senegālu – 75:66.

Latvijas un ASV izlašu spēle nevarēja ietekmēt pozīcijas turnīra tabulā, un abas komandas izmantoja iespēju uzspēlēt ļoti ātru, metieniem bagātu basketbolu. Spēles iznākums izšķīrās divās epizodēs. Pirmkārt, pirmajā ceturtdaļā, kad pusotras minūtes laikā rezultāts izauga no 14:17 līdz 14:25, sagādājot amerikānietēm iespēju turpinājumā turēt itin komfortablu 8-14 punktu pārsvaru. Otrkārt, otrajā ceturtdaļā, kad piecas minūtes latviešu uzbrukums bija iestrēdzis, rezultātam izaugot no 50:61 līdz 50:80.

Lai cīņā ar olimpiskajām un pasaules čempionēm turētos labāk, Latvijas vienībai bija vajadzīga izcila veiksme tālmetienos, kuras šoreiz nebija – 30 minūtēs 6/31 (amerikānietēm 6/15). Pa īstam izdevās atraisīties tikai pēdējā ceturtdaļā (6/9), samazinot rezultāta starpību līdz 72:91. Galaiznākumā – 76:102, visā spēlē divpunktnieki 15/39, trīspunktnieki 12/40, sodi 10/30, atlēkušās 39, kļūdas 11

Anete Šteinberga guva 30 punktus, atkārtojot sieviešu valstsvienības rekordu oficiālajās spēlēs (2005. gadā Eiropas čempionātā spēlē ar Turciju tikpat sameta Anete Jēkabsone-Žogota). Viņai arī 9 atlēkušās bumbas. Kristīnei Vītolai 12+10, Kitijai Laksai 12. Amerikānietēm 18 punktus guva Tīna Čārlza, 15 – Britnija Grainere.

Kaut arī Latvijas komandai neizdevās sasmiegt sportiskos mērķus, spēlētāju cīņassparu un skaisto basketbolu daudzie līdzjutēji novērtēja ar sirsnīgiem aplausiem. “6. spēlētājs” savā čempionātā izcīnīja uzvaru, Latvijas basketbolistēm būs iespēja atgūt uzvaru garšu 2019. gada jūnijā Eiropas čempionātā Rīgā un Belgradā.

Informāciju sagatavoja: Basket.lv