Šteinbergai deviņi punkti ”Umana Reyer” zaudējumā, Putniņai un ”Perfumerias Avenida” uzvara

31/10/2018 23:35

Iepriekšējo divu gadu Latvijas labākā basketboliste Anete Šteinberga trešdien guva deviņus punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa sezonas otrajā spēlē, taču neglāba Itālijas komandu Venēcijas “Umana Reyer” no zaudējuma.

Venēcijas klubs G apakšgrupas mačā viesos ar rezultātu 64:66 (10:17, 19:19, 18:14, 17:16) piekāpās Čehijas vienībai “Brno”.

Šteinberga šajā duelī laukumā pavadīja 21 minūti un 43 sekundes, kuru laikā iemeta trīs no desmit divpunktu metieniem un trīs no četriem soda metieniem, bet aizmeta garām trīs tālmetienus.

Tāpat viņa izcīnīja četras atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, vienu reizi pārkāpa noteikumus, pieļāva četras kļūdas un pārtvēra vienu bumbu, efektivitātes rādītājā paliekot uz nulles.

Latvietes pārstāvētajā komandā rezultatīvākā ar 16 punktiem bija Martina Bestanjo, bet pretiniecēm 18 punktus guva Mihaela Stara.

Kā vēstīts, FIBA Eirokausa pirmajā mačā Šteinberga guva 14 punktus, kamēr venēcietes savā laukumā ar 88:60 pārliecinoši apspēlēja Nantes “Reze” vienību no Francijas.

G apakšgrupā sezonu ar vienu uzvaru vienā spēlē iesākusi Ungārijas komanda Miškolcas DVTK, pa panākumam divās spēlēs ir “Umana Reyer” un “Brno” komandā, kamēr zaudējumu savā līdz šim vienīgajā mačā cietusi “Reze”.

FIBA Eirokausā izslēgšanas turnīru sasniegs grupas divas labākās komandas.

Eirokausu sezonu “Umana Reyer” sāka FIBA Eirolīgas kvalifikācijā, kur gan zaudēja Latvijas klubam “TTT Rīga”.

Tikmēr Latvijas izlases basketbolistes Aijas Putniņas pārstāvētā Spānijas komanda Salamankas “Perfumerias Avenida” trešdien izcīnīja uzvaru Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas jaunās sezonas otrajā mačā.

“Perfumerias Avenida” B grupas mačā savā laukumā ar rezultātu 88:82 (16:20, 20:21, 21:16, 18:18, 13:7) pagarinājumā pārspēja Stambulas “Fenerbahce” komandu, kas ir trīskārtēja FIBA Eirolīgas čempione un izcīnījusi 13 titulus Turcijas čempionātā.

“Perfumerias Avenida” pirms pēdējā uzbrukuma atradās iedzinējos ar 73:75, taču pamatlaika pēdējās sekundēs ar caurgājienu Silvija Domingesa izrāva neizšķirtu un panāca pagarinājumu. Papildlaikā pārākas bija laukuma saimnieces, kuras svinēja uzvaru ar rezultātu 88:82.

Putniņa laukumā pavadīja pirmā puslaika noslēdzošās četras minūtes un 16 sekundes, kurās aizmeta garām vienu divpunktu metienu, izcīnīja vienu atlēkušo bumbu, veica vienu rezultatīvu piespēli un tika pie viena efektivitātes koeficienta punkta.

Rezultatīvākā Putniņas pārstāvētajā komandā ar 18 punktiem bija Maķedonijas basketboliste Krisi Givensa, bet 17 punktus iemeta amerikāniete Endželika Robinsone. Pretiniecēm 22 punktus sameta baltkrieviete Anastasija Veramejenka.

Pirms tam šīs apakšgrupas spēlē Krievijas klubs Kurskas “Dinamo” savā laukumā ar rezultātu 83:62 (18:12, 28:17, 20:21, 17:12) apspēlēja Francijas vienību “Flammes Carolo”.

Ceturtdien šīs apakšgrupas ietvaros Latvijas čempionvienība “TTT Rīga” viesosies pie Turcijas komandas “Hatay”, bet Ungārijas klubs Šopronas “Uniqa” savā laukumā uzņems Grieķijas vienību Pirejas “Olympiakos”.

D apakšgrupā divas uzvaras divās spēlēs izcīnījusi “Dinamo”, viens panākums vienā cīņā ir “Hatay” vienībai, bet pa vienai uzvarai divos mačos ir “Flammes Carolo”, “Perfumerias Avenida” un “Fenerbahce” basketbolistēm. Tikmēr ar zaudējumiem līdz šim vienīgajās cīņās sezonu iesākušas “TTT Rīga”, “Uniqa” un “Olympiakos” vienības.

Savukārt Eirolīgas A grupā spēlē Jekaterinburgas UGMK, “Nadežda”/”Čukurova” (abas – Krievija), Prāgas ZVVZ USKA (Čehija), “Bourges Basket” (Francija), Brenas “Etixx Mithra Castors” (Beļģija), Skio “Familia” (Itālija), Polkovices CCC (Polija) un ESBVA (Francija).

FIBA Eirolīgā kopumā 16 komandas sadalītas divās apakšgrupās. Labākās četras vienības pēc divu apļu turnīra cīnīsies izslēgšanas sacensībās, kamēr piekto un sesto vietu ieguvējas sezonu turpinās FIBA Eirokausa ceturtdaļfinālā.