Šteinbergai “double-double” Itālijas čempionāta spēlē

13/02/2020 23:30

Latvijas basketboliste Anete Šteinberga ceturtdien guva 13 punktus un sakrāja 11 atlēkušās bumbas Itālijas A sērijas mačā, palīdzot Venēcijas “Umana Reyer” komandai izcīnīt uzvaru.

Venēcietes izbraukumā ar rezultātu 64:62 (16:21, 14:16, 18:13, 16:12) pārspēja “San Martino di Lupari” komandu.

Šteinberga laukumā pavadīja 25 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no astoņiem divpunktu metieniem un visus piecus soda metienus, bet garām aizmeta divus “trejačus”.

Tāpat viņa izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, trīsreiz pārtvēra bumbu, divreiz kļūdījās, nopelnīja trīs noteikumu pārkāpumus un izprovocēja septiņas piezīmes, kā arī sakrāja +/- rādītāju plus četri.

Laura Meldere bija pieteikumā, bet laukumā nedevās.

15 punktus viešņām guva Valerija de Preto, bet desmit punkti, astoņas atlēkušās bumbas un septiņas kļūdas pēdējo minūšu varonei Gintarei Petronītei.

Mājiniecēm 16 punktus iemeta cita lietuviete Egle Šuļčūte.

Spēles sākumā pāris reizes tikušas vadībā, venēcietes lielāko pārsvaru 8:5 iekrāja pēc lietuvietes Gintares Petronītes divpunktu raidījuma. Tūlīt mājinieces atbildēja ar sešiem pēc kārtas gūtiem punktiem, un līdz pat pēdējām mača sekundēm vairāk par četrreiz panāktu neizšķirtu pēdējā ceturtdaļā viešņām paveikt neizdevās.

Tomēr spēles pēdējos sešus punktus guva venēcietes, kamēr mājinieces divas minūtes un 50 sekundes palika bešā.

Maču viešņām izglāba Baltijas valstu basketbolistes. Šteinberga panāca 60:62, bet Petronīte realizēja divus soda metienus un piecas sekundes pirms spēles beigām iemeta vēl vienu divpunktu metienu.

Venēcietes A sērijā ar 15 uzvarām 18 spēlēs ieņem trešo vietu, kamēr ceturtdienas pretinieces seko ar bilanci 12-6.

“Umana Reyer” iepriekšējā sezonā apstājās A sērijas pusfinālā. Venēcijas komanda šosezon cīnās arī FIBA Eirolīgā, kur apakšgrupā tās pretiniece ir Latvijas čempione “TTT Rīga”.