Šteinbergam četri punkti zaudētā Spānijas čempionāta spēlē

26/11/2022 22:03
Mārcis Šteinbergs

Spānija

Latvijas basketbolists Mārcis Šteinbergs sestdien guva četrus punktus, taču viņa pārstāvētā Manrezas “Baxi” piedzīvoja neveiksmi. “Baxi” izbraukumā ar rezultātu 88:99 (25:20, 18:29, 24:31, 21:19) piekāpās “Gran Canaria” basketbolistiem.

Šteinbergs laukumā bija 17 minūtes un 53 sekundes, kuru laikā realizēja vienu divu punktu metienu un divus no trijiem soda metieniem. Viņš arī tika pie vienas rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu piespēli, tika pie trīs piezīmēm, izprovocēja trīs pretinieku sodus, sakrāja +/- rādītāju -5 un efektivitātes koeficientu viens.

Manrezas vienībā rezultatīvākais ar 23 gūtajiem punktiem bija Džeriks Hārdings, kamēr mājinieku rindās Nikolass Brusino izcēlās ar 21 punktu un desmit atlēkušajām bumbām.

“Baxi” komanda ar diviem panākumiem deviņās aizvadītās spēlēs turnīra tabulā ierindoja 17.pozīcijā 18 komandu konkurencē. Grankanārijas vienība ar bilanci 7-2 atrodas otrajā vietā. Iepriekšējā sezonā par Spānijas čempionu kļuva Madrides “Real”, kas sērijā ar 3-1 pieveica “Barcelona”.

Francija

Latvijas basketbolists Kaspars Bērziņš sestdien Francijas čempionāta mačā guva deviņus punktus un sekmēja viņa pārstāvētās “Strasbourg” vienības uzvaru. Strasbūras komanda, kuru vada Luka Banki, izbraukumā ar rezultātu 81:71 (21:15, 19:15, 22:16, 19:25) pārspēja “Nanterre 92”.

Bērziņš laukumā bija 17 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā realizēja trīs no sešiem tālmetieniem, kā arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, četras reizes pārkāpa noteikumus, sakrāja +/- rādītāju -1 un noslēdza maču ar efektivitātes koeficientu 12. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 21 gūto punktu bija Mets Mičels, bet mājiniekus no neveiksmes neglāba Džastins Bibins, kurš, realizējot 11 soda metienus, izcēlās ar 17 punktiem.

Banki, kurš vada arī Latvijas vīriešu basketbola izlasi, kļuva par Strasbūras vienības galveno treneri uzreiz pēc novembra izlašu loga, bet Bērziņa pievienošanās komandai tika paziņota pirms tā. Latvijas basketbolists papildinājis Strasbūras vienību uz noteiktu laiku, kamēr Ike Udano atveseļosies no gūtās traumas jeb apmēram piecām nedēļām.

“Strasbourg” ar trīs uzvarām desmit spēlēs ierindojas 16.pozīcijā starp 18 Francijas čempionāta komandām.

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis sestdien Itālijas A sērijas mačā guva 12 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, palīdzot Trento “Dolomiti Energia” tikt pie panākuma. Trento vienība izbraukumā ar rezultātu 73:72 (14:20, 19:15, 24:18, 16:19) pārspēja Venēcijas “Umana Reyer”.

Gražulis nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz spēles beigām guva divus punktus, izvirzot vadībā Trento komandu ar 71:70. Viņš pēc tam vēl izcīnīja divas atlēkušās bumbas aizsardzībā, kas ļāva ievadīt uzbrukumus, kas gan neizvērtās rezultatīvi. Astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām uzvaru nesošo divu punktu metienu īstenoja Mateo Spanjolo.

Latvijas basketbolists laukumā bija 29 minūtes, kuru laikā realizēja piecus no deviņiem divu punktu metieniem un divus soda metienus. Vēl viņš izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, tika pie divām rezultatīvām piespēlēm, pieļāva vienu kļūdu, bloķēja divus metienus, nopelnīja četras personīgās piezīmes, izprovocēja trīs pretinieku sodus, sakrāja +/- rādītāju +12 un noslēdza maču ar labāko efektivitātes rādītāju komandā 21.

Arī 12 punktus uzvarētāju rindās guva Spanjolo, kamēr pa 11 punktiem pievienoja Endrū Krofords un Darions Etkinss. Laukuma saimniekus no neveiksmes neglāba Rikardo Moraskini, kurš izcēlās ar 23 gūtajiem punktiem. “Dolomiti Energia” ar piecām uzvarām astoņās spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu 16 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas “AX Emporio Armani Olimpia”.