Šteinbergas un Gulbes komandas FIBA Eirolīgas ceturtdaļfināla sērijās panāk izšķirošās spēles

17/03/2023 23:44
Anete Šteinberga

Latvijas basketbolistes Anete Šteinberga un Aleksa Gulbe piektdien guva attiecīgi astoņus un trīs punktus Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirolīgas ceturtdaļfināla mačos, viņu pārstāvētajām komandām panākot izšķirošās spēles sērijās.

Šteinbergas pārstāvētā Buržas “Tango” vienība mājas spēlē ar rezultātu 76:75 (25:17, 14:12, 22:19, 15:27) pārspēja “Mersin” basketbolistes no Turcijas un sērijā līdz divām uzvarām panāca 1-1. Šteinberga piektdien laukumā pavadīja 23 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā grozā raidīja trīs no deviņiem divpunktu metieniem un abus soda metienus, izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva divas kļūdas, vienreiz pārkāpa noteikumus, tika pie negatīva +/- rādītāja (-7) un sešiem efektivitātes koeficienta punktiem.

Uzvarētājām ar 22 punktiem rezultatīvākā bija Ivonne Andersone, bet 16 punktus guva Aliksa Dušē. Pretiniecēm 26 punktus guva Tifānija Heisa.

Savukārt Gulbe guva trīs punktus, kamēr Salamankas “Perfumerias Avenida” savā lakumā ar 73:71 (14:15, 17:10, 9:18, 22:19, 11:9) pieveica Prāgas ZVVZ USK un sērijā panāca 1-1. Gulbe, spēlējot sešas minūtes un 26 sekundes, realizēja savu vienīgo tālmetienu un aizmeta garām visus trīs divpunktu metienus, izcīnīja vienu bumbu zem groza, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, pieļāva vienu kļūdu, tika pie negatīva +/- rādītāja (-3) un iekrāja vienu efektivitātes koeficienta punktu.

Salamankas vienībā rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Marjella Fasula. Viešņām 23 punkti un 11 atlēkušās bumbas bija Braionai Džounsai, kurai ar 21+17 šajos statistikas rādītājos piebalsoja Eliša Tomasa.

Izšķirošās spēles par vietām finālčetrinieka turnīrā tiks aizvadītas trešdien. Vietu finālčetriniekā piektdien nodrošināja Stambulas “Fenerbahce”, kas sērijā panāca 2-0 pret “Sopron”, bet “Valencia” ar panākumu panāca 1-1 pret Skio “Famila”.

Katras grupas četras labākās komandas kvalificējās izslēgšanas spēlēm. Pērn par čempionēm kļuva Ungārijas vienība “Sopron”, kas finālā pārspēja “Fenerbahce”.