Šteinbora “Arka” beidzot gūst vārtus Ekstraklasē, Dāvja Ikaunieka “Jablonec” pirmā uzvara

12/08/2018 09:37

Sestdien ar mainīgām sekmēm kārtējos mačus Polijas un Čehijas nacionālajos čempionātos aizvadīja vairāki latviešu futbolisti, pie panākuma tiekot vien Jāņa Ikaunieka pārstāvētajai čehu vienībai “Jablonec”.

Latvijas izlases uzbrucējs Dāvis Ikaunieks “Jablonec uzvarā savā laukumā pār “Karvina” (4:1) laukumā nāca uz maiņu 68. minūtē, kad rezultāts jau bija 3:0 mājinieku labā. Pērnās sezonas bronzas medaļniecei “Jablonce” šis bija tikai pirmais panākums līdzšinējās četrās cīņās un turnīra kopvērtējumā klubs ar četriem punktiem pagaidām atrodas vien desmitajā pozīcijā.

24 gadus vecais Ikaunieks sava jaunā kluba kreklā Čehijas augstākajā līgā piedalījies trīs mačos (viso nākot uz maiņu), bet ar vārtu guvumiem uzbrucējs līdz šim nav izcēlies.

Pirmos vārtus jaunajā Polijas Ekstraklases sezonā guvusi latviešu vārtsarga Pāvela Šteinbora Gdiņas “Arka”, kas ceturtās kārtas spēlē savā laukumā nospēlēja neizšķirti 1:1 ar Zabžes “Gornik”.  Mājinieki neizšķirtu panāca vien mača 88. minūtē, kad ar precīzu tālšāvienu izcēlās Mihals Janota. Šteinbors visās līdzšinējās “Arka” cīņās Ekstraklasē nospēlējis “no zvana līdz zvanam”, turklāt divos mačos 32 gadus vecais vārtsargs laukumu pametis nepārspēts.

Gdiņas klubs ar iekrātajiem trim punktiem kopvērtējumā 16 komandu konkurencē ieņem 12. vietu.

Tikmēr Polijas 1. līgā “Podbeskidzie” sastāvā 73 minūtēs nospēlēja Valērijs Šabala, taču latviešu uzbrucēja sniegums nepalīdzēja Bjelsko-Bjalas klubam izraut uzvaru savā laukumā pār “Garbarnia” (0:0). “Podbeskidzie” ar četriem punktiem četrās spēlēs 1. līgas kopvērtējumā atrodas 15. pozīcijā.

Tikpat punktus iekrājusi arī Vladislava Gutkovska Ņečečas “Termalica B.B”, kas izvirzījās vadībā jau cīņas ievadā, taču ar 1:2 viesos piekāpās “Tychy” vienībai. Gutkovskis ceturto maču pēc kārtas nospēlēja bija “Termalica B.B.” pamatsastāvā un nospēlēja bez maiņām.