Šteinbora “Arka” Polijas kausā finālā piekāpjas “Legia” un nenosargā pērn izcīnīto titulu

02/05/2018 19:46

Latviešu vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka” šovakar Polijas kausa izcīņas finālā Varšavas “Narodowy” stadionā ar 1:2 piekāpās vietējam klubam “Legia”, tādējādi nenosargājot pērn iegūto kausu.

Gdiņas klubs ar Šteinboru vārtos jau pirmajā pusstundā nonāca iedzinējos ar 0:2. 12. minūtē pēc centrējuma trīs sāncenšu ielenkumā visveiklākais izrādījās “Legia” spēlētājs Jaroslavs Ņezgoda, kurš ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā. Savukārt 29. minūtē “Arka” aizsargu kļūdu soda laukumā izmantoja un pārsvaru dubultoja portugālis Karloss Migels Kafu.

Kaut arī Varšavas klubs mača gaitā pārliecinoši vairāk kontrolēja bumbu (65% pret 35%), sitienus vārtu virzienā un rāmi vairāk pat izpildīja Gdiņas vienība. Vārtu guvumos gan tas nepārvērtās, vēl jo vairāk, otrajā puslaikā uz maiņu nākušais Gžegožs Pješo par rupju pārkāpumu 71. minūtē saņēma sarkano kartīti. “Arka” arī mazākumā turpināja uzbrukt, taču reālas izdevības apdraudēt “Legia” uzvaru piejūras pilsētas pārstāvji tā arī nespēja izveidot.

Līdzjutēju izraisīto nekārtību dēļ spēle ievilkās, un tiesnesis piešķīra desmit minūšu kompensācijas laiku, kurā Gdiņa tomēr spēja vienus vārtus atgūt – 98. minūtē 1:2 panāca Davids Soldeckis. Izraut neizšķirtu “Arka” laika vairs nepietika, un “Legia” varēja sākt svinēt panākumu.

Varšavas klubam, kurš pērn piedalījās UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā, šis bija jau 19. Polijas kauss, kas ir vairāk nekā jebkuram citam poļu klubam. Tikmēr “Arka” šo titulu izcīnījusi divas reizes – pērn finālā ar 2:1 papildlaikā pārspējot Poznaņas “Lech”, kā arī tālajā 1979. gadā.