Šteinbora kļūda maksā vārtu zaudējumu, Cigaņikam pirmā uzvara Nīderlandē

24/08/2018 23:23

Pirmo uzvaru Nīderlandes “Eerste Divisie” jeb pēc spēka otrajā līgā šovakar guva latviešu uzbrucējs Andrejs Cigaņiks, palīdzot savai komandai “SC Cambuur” turnīra otrās kārtas mačā savā laukumā ar rezultātu 2:1 pārspēt “AZ Jong”.

21 gadu vecais Cigaņiks Nīderlandes klubam pievienojās šajā vasarā, pārceļoties no Vācijas reģionālās līgas kluba Ķelnes “Viktoria”. Čempionāta pirmās kārtas mačā viesos pret “Nijmegen” (2:2) Andrejs aizvadīja visas 90 minūtes, savukārt šovakar Latvijas U21 izlases uzbrucējs nāca uz maiņu spēles 68. minūtē, kad rezultāts vēl bija neizšķirts 1:1. Uzvaru nesošos vārtus sešas minūtes vēlāk guva šveicietis Karims Rossi.

“Cambuur” pēc aizvadītām divām kārtām ar izcīnītajiem četriem punktiem “Eerste Divisie” kopvērtējumā 20 komandu konkurencē ieņem piekto pozīciju.

Polijas augstākās līgas jeb Ekstraklases sestās kārtas mačā otro zaudējumu šosezon piedzīvojusi vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka”, viesos ar rezultātu 1:2 piekāpjoties Kjelcas “Korona”.

Mājinieki cīņas rezultātu atklāja 16. minūtē, kad pēc “Korona” spēlētāja tālsitiena bumbu nesekmīgi centās tvert Šteinbors, tā nonāca pie itālieša Elia Soriano, kurš no tuvas distances raidīja starp Pāvela kājām. 65. minūtē ātrajā pretuzbrukumā Pāvels atvairīja Ivana Jukiča sitienu, taču pirmās pie atlēkušās bumbas bija Zlatko Janjičs – 2:0.

“Arka” vienus vārtus atguva, kad 76. minūtē 11 metru soda sitienu realizēja Damian Zbožens, taču izraut vismaz neizšķirtu viesi atlikušajā vairs nepaguva. Jāatzīmē, ka “Korona” šajā mačā izpildīja veselus 25 sitienus, no kuriem desmit lidoja “Arka” vārtu četrstūrī.

Šteinbors “no zvana līdz zvanam” aizvadījis visas līdzšinējas jaunās Polijas čempionāta sezonas spēles, bet Polijas piejūras pilsētas klubs ar iekrātajiem sešiem punktiem Ekstraklases kopvērtējumā 16 komandu vidū atrodas 10. vietā.