Šteinbora pārstāvētā “Arka” izrauj uzvaru, Dubra nesavaldās un pamet laukumu

07/06/2020 19:39

Latvijas futbola izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Gdiņas “Arka” svētdien svinēja uzvaru Polijas augstākās līgas spēlē.

Gdiņas futbolisti savā laukumā ar rezultātu 2:1 (0:1) uzveica turnīra ceturto spēcīgāko vienību Vroclavas “Šlask”.

“Arka” kapteinis Šteinbors laukumā bija visas 90 minūtes. Viņš Polijas ekstraklasē bijis laukumā 109 spēles pēc kārtas, bet kopumā piedalījies 124 mačos.

Šteinbors vienīgo reizi kapitulēja 12.minūtē, kad Mihals Hrapeks realizēja uz mājinieku vārtiem nozīmēto 11 metru soda sitienu. Latvijas vārtsargs uzminēja bumbas lidojuma virzienu, taču nespēja glābt “Arka” vienību no nonākšanas iedzinējos.

Tiesa, otrā puslaika nogalē Gdiņas futbolisti pavērsa spēles gaitu sev par labu, gūstot divus vārtus un svinot uzvaru. Vispirms 82.minūtē Adams Dančs pēc stūra sitiena panāca 1:1, bet kompensācijas laika septītajā minūtē Marko Vejinovičs pēc paša nerealizētas “pendeles” bija pirmais pie bumbas un raidīja to tīklā – 2:1.

Piektdien uz rezervistu soliņa palika Kristers Tobers, kura pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” viesos nospēlēja 2:2 (0:1) ar Zabžes “Gornik”. Gdaņskas futbolisti otrajā puslaikā atspēlēja divu vārtu deficītu.

“Arka” šobrīd ar 28 punktiem 28 mačos ieņem priekšpēdējo vietu turnīra tabulā, un tai ir priekšā cīņa par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā, kamēr “Lechia” ar 42 punktiem ir septītā.

Pēc pirmajā posmā pēc aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tiks sadalīts divās daļās un cīņu par čempiona titulu turpinās astoņi vadošie klubi.

Ukraina

Tikmēr Latvijas futbola izlases aizsargs Kaspars Dubra aizvadīja neveiksmīgu maču Ukrainas premjerlīgā, viņa pārstāvētajai “Oleksandriya” ciešot zaudējumu.

Oleksandrijas futbolisti viesos ar 1:5 (1:2) atzina slavenā Kijevas “Dynamo” pārākumu, neizmantojot iespēju saasināt cīņu par trešo vietu.

Kijeviešus 14.minūtē vadībā izvirzīja Vitālijs Bujaļskis, kurš vispirms nerealizēja 11 metru soda sitienu, bet spēja ieraidīt atlēkušo bumbu tīklā. Sešas minūtes vēlāk pēc kontakta ar Dubru “Oleksandriya” soda laukumā nokrita pretinieku futbolists, latvietis saņēma dzelteno kartīti un uz viesu vārtiem tika nozīmēta vēl viena “pendele”. Nazarijs Rusins bija precīzs un dubultoja mājinieku pārsvaru.

Spēles 31.minūtē arī uz “Dynamo” vārtiem tika izpildīts 11 metru soda sitiens, ko realizēja Dmitro Hrečiškins, panākdams 1:2. Otrā puslaika pirmajā pusē, 56.minūtē, viesi palika mazākumā pēc tam, kad Dubra laukuma vidusdaļā nogāza pretinieku un saņēma otru dzelteno kartīti.

Puslaika turpinājumā Kijevas futbolisti bija neapturami, svinot graujošu uzvaru. Vēl pa bumbai “Oleksandriya” vārtos ieraidīja Vitālijs Mikoļenko, Karloss de Penja un Bujaļskis.

Sagaidāms, ka sarkanā kartīte Dubram liegs piedalīties nākamajā nedēļas nogalē gaidāmajā duelī ar Čerņihivas “Desna” vienību.

Sestdien uz rezervistu soliņa palika pussargs Andrejs Cigaņiks, kura pārstāvētā Luhanskas “Zorja” mājās ar 1:0 (1:0) uzveica Kovalivkas “Kolos”.

Ukrainas premjerlīgā komandām šosezon atlikušas septiņas spēļu kārtas. Starp sešām komandām, kas sezonu turpina vadošajā grupā, līdere ar 65 punktiem 25 spēlēs ir Doņeckas “Šahtar”, tālāk ar 46 punktiem seko Luhanskas “Zorja” un Kijevas “Dynamo”, bet 46 punkti ir Čerņihivas “Desna” kontā, kamēr “Oleksandriya” ar 43 punktiem atrodama piektajā pozīcijā.

Ukrainas čempionātā katra no 12 komandām aizvadīja divu apļu turnīru, pēc kura pirmās sešas vienības turpina cīņu par titulu, bet sešas vājākās komandas spēkojas par vietas saglabāšanu spēcīgākajā čempionātā. Arī otrajā posmā komandas aizvada divu apļu turnīru.

Šīs sezonas kausa izcīņā Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas vairs nepiedalās.

Armēnija

Savukārt Latvijas pussarga Eduarda Emša pārstāvētā “Noah” komanda cīnījās neizšķirti Armēnijas futbola premjerlīgas spēlē.

“Noah” viesos nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Erevānas “Ararat” komandu.

Emsis laukumā pavadīja visas 90 minūtes. Spēles 13.minūtē pēc Alana Tatajeva noraidījuma viesu aizsardzības rindas kļuva retākas, līdz ar to turpmākajā mačā gaitā pussargam Emsim bija vairāk jāiesaistās darbā pēdējā līnijā.

Arī spēlējot mazākumā, “Noah” futbolistiem bija labas iespējas gūt vārtus. Mača pēdējā minūtē uzvarai tuvāk gan bija mājinieki, taču uzdevumu augstumos bija “Noah” vārtsargs, turklāt no zaudējuma glāba arī vārtu konstrukcija.

Pēc 18 kārtām Armēnijas čempionāts sadalīts divās grupās, sešām spēcīgākajām komandām divu apļu turnīrā turpinot cīņu par titulu. Čempionāta vadībā ar 38 punktiem 20 spēlēs ir “Ararat-Armenia”. Otro vietu ar 35 punktiem 21 mačā ieņem “Noah”, bet tālāk ar 34 punktiem 20 cīņās seko “Alaškert” un “Lori”. Gjumri “Širak” un “Ararat” vienībām ir pa 32 punktiem.

Uzvarētāja spēlēs nākamās sezonas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijā, bet otrās un trešās vietas ieguvēja, kā arī kausa ieguvēja – UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Kausa izcīņā “Noah” izcīnījusi uzvaru pusfināla pirmajā spēlē, bet atbildes mačs vēl nav aizvadīts.