Latvijas izlases futbolisti otrā puslaika beigās salūst pret poļiem

24/03/2019 23:37

Latvijas futbola izlase svētdien 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra G apakšgrupas mačā izbraukumā ar rezultātu 0:2 (0:0) zaudēja Polijai.

Polijas izlases labā vārtus guva tās lielākā zvaigzne Roberts Levandovskis un Kamils Gliks.

Šo spēli Latvijas futbolisti sāka apņēmīgi, jo jau otrajā minūtē Vladislavs Gutkovskis izpildīja spēcīgu sitienu, taču tas bija tieši pa vidu vārtiem, tāpēc poļu vārtsargam Vojceham Ščensnijam raidījumu atvairīt nebija lielu problēmu. Mača sākumā vairāk uzbruka tieši Latvija, turklāt tā aktīvi centās traucēt mājinieku spēli, kas regulāri arī izdevās. Pamazām iniciatīva gan pārgāja Polijas izlases pusē, un 24.minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija poļu lielākajai zvaigznei Robertam Levandovskim, taču viņa raidījumu no tuvas distances atvairīja Pāvels Šteinbors.

Pirmā puslaika vidū Polija jau bija iespiedusi Latviju tās aizsardzības zonā, bet 35.minūtē viesus no vārtu zaudējuma glāba vārtu stabs. Neilgu brīdi vēlāk lielisku pretuzbrukumu veica Gutkovskis, kurš ielauzās poļu soda laukumā, tomēr ne pārāk bīstamo sitienu Ščesnijs atvairīja. Puslaika noslēgumā rezultāts tā arī netika atklāts, tāpēc lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 0:0.

Jau pašā otrā puslaika sākumā Šteinbors pēc pretinieku sitiena vārtu apakšējā stūrī glāba Latviju no vārtu zaudējuma, turklāt viņš bija lielisks arī pēc Kšištofa Pjonteka sitiena. Polijas futbolistiem piederēja izteikts pārsvars, tomēr 59.minūtē lieliskā pretuzbrukumā aizskrēja Artūrs Karašausks, bet viņam neizdevās veikt bīstamu sitienu. Lai arī Latvija ik pa brīdim atbildēja ar kādu uzbrukumu, Šteinboram tomēr nācās spēlē iesaistīties regulāri, bet viņš demonstrēja lielisku sniegumu.

Polijai bija pamatīgs spiediens, un Latvijas izlases aizsardzība salūza 76.minūtē, kad Levandovskis pēc partnera centrējuma atklāja rezultātu. Šajā situācijā traumu guva Roberts Savaļnieks, kurš pēc brīža tika nomainīts. Pēcāk gan Polijas futbolisti nedaudz nomierinājās, vairāk pie bumbas tiekot Latvijai. Tiesa, neko bīstamu izveidot neizdevās, turklāt 85.minūtē Gliks pēc stūra sitiena panāca 2:0.

Mača atlikušajā daļā rezultāts vairs nemainījās.

Kā jau tas tika prognozēts, vārtos maču sāka Šteinbors, kurš stājās savainotā Andra Vaņina vietā. Savukārt aizsardzībā sākumsastāvā tika iekļauti jau pret Ziemeļmaķedoniju spēlējušie Kaspars Dubra, kurš šajā mačā bija komandas kapteinis, Mārcis Ošs un Vitālijs Maksimenko, kā arī Savaļnieks.

Pussargu līniju tikmēr veidoja Karašausks, Deniss Rakels un Vjačeslavs Isajevs, kuri spēlēja jau Skopjē, bet viņiem cīņā pret Poliju pievienojās Oļegs Laizāns un Jānis Ikaunieks. Savukārt uzbrukumā darbojās Gutkovskis.

Salīdzinot ar cīņu pret Ziemeļmaķedoniju, izlases sākumsastāvā kopumā tika veiktas piecas izmaiņas, jo malā bez Vaņina palika arī Igors Tarasovs, Valērijs Šabala, Vladislavs Gabovs un Andrejs Cigaņiks, kuram spēlēt liedza Skopjē nopelnītā sarkanā kartīte.

Mačs notika Polijas nacionālajā stadionā, kas uz futbola spēlēm var pulcēt vairāk nekā 56 tūkstošus skatītāju.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase pirmajā spēlē ceturtdien, pie valstsvienības stūres debitējot Slavišam Stojanovičam, viesos ar rezultātu 1:3 zaudēja Ziemeļmaķedonijai. Tikmēr Polija viesos ar 1:0 pārspēja Austriju, bet vēl šajā grupā Izraēla savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Slovēniju.

Savukārt svētdien Izraēla savā laukumā ar 4:2 (2:1) uzvarēja Austriju, bet Slovēnija savā laukumā nospēlēja 1:1 (1:0) ar Ziemeļmaķedoniju.

Pēc divām kārtām grupas līdere ar sešiem punktiem ir Polija, bet pa četriem punktiem guvušas Izraēla un Ziemeļmaķedonija. Divi punkti ir Slovēnijai, kamēr bez punktiem ir Austrija un Latvija.

Šteinbors šajā pašā stadionā 2017.gadā aizveda Gdiņas “Arka” komandu līdz Polijas kausa trofejai.

Latvijas futbola valstsvienība 2020.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā iekļuvusi G grupā ar Polijas, Austrijas, Izraēlas, Slovēnijas un Ziemeļmaķedonijas izlasēm, izvairoties no vairākiem futbola grandiem. Kvalifikācijas turnīrs sāksies martā un noslēgsies novembrī.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies divas labākās izlases.

Jau ziņots, ka martā par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts serbu speciālists Stojanovičs. Par Stojanoviča palīgiem šobrīd kļuvuši serbs Nebojša Milosevičs un slovēnis Envers Čiričs, savukārt vārtsargu trenera lomā strādā Aleksandrs Koliņko. Sagaidāms, ka nākotnē Latvijas izlases stūrmanim palīdzēs tikai viens ārvalstu speciālists, kamēr vēl viens tiks piemeklēts no pašmāju treneru vidus.

Uz izbraukuma spēlēm ar Ziemeļmaķedoniju un Poliju devās 25 futbolisti. Pirmo reizi kandidātu sarakstā tika iekļauts “Liepājas” talantīgais pussargs Kristers Tobers, kurš ceturtdien piedzīvoja debiju pieaugušo izlasē. Izlases kandidātu sarakstā pēc ilgāka laika posma atgriezās arī pussargs Oļegs Laizāns, kur ilgstoši ārstēja savainojumu.

Tiesa, starp sarakstā iekļautajiem nebija pērnā gada Latvijas labākā futbolista Dāvja Ikaunieka, kurš šobrīd dziedē traumu. No rudenī izsauktajiem savainojumu šobrīd dziedē arī vārtsargs Roberts Ozols, bet pussargi Vladimirs Kamešs un Aleksejs Saveļjevs šoreiz nesaņēma uzaicinājumu.

Arī Polijas valstsvienībā bija vairāki sastāva iztrūkumi, jo futbolisti cīnās ar savainojumiem, taču lielākā šī izlases zvaigzne Roberts Levandovskis bija iekļauts komandas sākumsastāvā.

Polijas izlasē Vācijas flagmaņa Minhenes “Bayern” smailes uzbrucējs Levandovskis šobrīd dala rezultatīvākā spēlētāja godu UEFA Čempionu līgā un ir labākais snaiperis Vācijas bundeslīgā, šajos turnīros gūstot attiecīgi astoņus un 18 vārtus.

Savukārt “AC Milan” uzbrucējs Kšištofs Pjonteks ar 19 precīziem sitieniem ir trešais rezultatīvākais Itālijas A sērijā. Uzlecošajai zvaigznei Pjontekam mačā ar Austriju vajadzēja tikai desmit minūtes, lai gūtu vārtus.

Tāpat A sērijā spēlē Vojcehs Ščensnijs, kurš ikdienā sargā granda Turīnas “Juventus” vārtus.

Polija Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) pasaules rangā ieņem 20.vietu, kamēr Latvijas izlase ir 131.pozīcijā.

Latvija ar Poliju starptautiskajās spēlēs tikusies 14 reizes, no kurām divreiz uzvarējusi, divreiz nospēlējusi neizšķirti un cietusi desmit zaudējumus. Iepriekšējo reizi abas izlases tikās 2012.gadā Varšavā, kad poļi pārbaudes mačā bija pārāki ar 1:0.

Decembra sākumā no izlases galvenā trenera amata nolēma atkāpties somu speciālists Miksu Pātelainens, kurš komandu vadīja vien kopš maija jeb mazāk nekā astoņus mēnešus.

Latvijas izlases sastāvs mačā pret Poliju: Pāvels Šteinbors; Kaspars Dubra, Mārcis Ošs, Vitālijs Maksimenko, Roberts Savaļnieks (Vladislavs Gabovs, 80.min.), Artūrs Karašausks (Kristers Tobers 85.min.), Deniss Rakels, Vjačeslavs Isajevs, Oļegs Laizāns, Jānis Ikaunieks, Vladislavs Gutkovskis (Roberts Uldriķis, 70.min.).