Šteinbors ielaiž trīs vārtus Polijas čempionāta spēlē

24/08/2019 22:58

Latvijas futbola izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā vienība Gdiņas “Arka” sestdien viesos piedzīvoja zaudējumu Polijas augstākās līgas sestās kārtas spēlē.

“Arka” Krakovā ar 1:3 (0:2) piekāpās “Crakovia” vienībai.

Šteinbors laukumā aizvadīja visu spēli, un trīs reizes bija spiests izņemt bumbu no saviem vārtiem. 30.minūtē Šteinboru pārspēja portugālis Rafaels Lopešs, pirmā puslaika trešajā kompensācijas laika minūtē – rumānis Serdžu Hanka, bet mača pēdējā minūtē precīzs bija nīderlandieša Pelles van Amersforta sitiens.

Goda vārtus viesiem ar gruzīna Dāvida Shirtladzes pūlēm izdevās gūt mačā ceturtajā kompensācijas laika minūtē.

Pēc sešām aizvadītām spēlēm Krakovas komanda ar desmit punktiem pakāpusies uz ceturto vietu turnīra tabulā, kamēr “Arka” ar diviem punktiem joprojām ieņem priekšpēdējo, 15.vietu.

Pērn par Polijas čempioni tika kronēta Glivices “Piast” vienība, bet Šteinbora pārstāvētā “Arka” cīnījās par palikšanu augstākajā līgā.

Pēc pirmajā posmā aizvadītajām 30 spēlēm čempionāts tika sadalīts divās daļās – čempiona titulu sadalīs astoņi vadošie klubi.

Tikmēr gab Mārča Oša pārstāvētā “Xamax”, gan Andra Vaņina pārstāvētā “Zurich” vienība sestdien Šveices futbola superlīgas spēlē piedzīvoja smagus zaudējumus.

“Xamax” ar Mārci Ošu aizsardzības centrā piektās kārtas spēlē savā laukumā ar 0:3 (0:0) piekāpās “Basel” vienībai.

Ošs laukumā aizvadīja visu maču. Pretinieki vadībā izvirzījās vien otrajā puslaikā, kad 32 minūšu laikā vārtus guva Fabians Freis, Kemals Ademi un Valentīns Stokers. Viesiem savdabīgs “hat-trick” arī dzeltenajās kartītēs, kamēr mājiniekiem netika parādīta neviena.

“Zurich” klubs, kura rezervē ierasti palika Latvijas vārtsargs Andris Vaņins, Bernē ar 0:4 (0:1) cieta sagrāvi pret turnīra līderi “Young Boys”. Pirmā puslaika 29.minūtē Janiks Brehers bumbu iesita savos vārtos. Otrajā puslaikā mājinieki vēl trīsreiz lika pretiniekiem izņemt bumbu no saviem vārtiem pēc precīziem kamerūniešu Žana-Pjēra Sama un Nikolā Gamelo, kurš bumbu vārtos raidīja no 11 metru atzīmes, kā arī Vācijas futbolista Džanlukas Gaudino precīziem sitieniem.

Turnīra tabulā desmit komandu konkurencē visaugstāk no Latvijas futbolistu pārstāvētajiem klubiem ir Roberta Uldriķa pārstāvētā “Sion”, kas ar septiņiem punktiem četrās spēlēs ieņem trešo vietu. Sestajā vietā ar pieciem punktiem sešos mačos ir “Zurich”, bet tabulu ar trim punktiem noslēdz “Xamax”.