Šteinbors kaldina svarīgu “Jagiellonia” uzvaru Polijas čempionātā

25/09/2021 15:59
Pāvels Šteinbors

Polija

Latvijas futbola izlases vārtsarga Pāvela Šteinbora pārstāvētā Belastokas “Jagiellonia” un pussarga Kristera Tobera pārstāvētā Gdaņskas “Lechia” piektdien Polijas ekstraklases devītajā kārtā svinēja uzvaru. “Jagiellonia” mājās ar 1:0 (0:0) pārspēja Poznaņas “Lech”. Uzvarētājiem vārtus sargāja Šteinbors. Vienīgos vārtus 71.minūtē guva Hesuss Imass.

Savainotā Tobera pārstāvētā “Lechia” viesos ar 4:0 (2:0) sagrāva “Leczna”. Mājiniekiem divu minūšu laikā divas dzeltenās kartītes saņēma Janušs Gols, 35.minūtē atstādams savu komandu mazākumā. Viesiem divus vārtus guva Flāviu Paišau, pa vieniem – Lukašs Zvolinski un Kacpers Sezonenko.

Uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis sestdien asistēja vārtu guvumā Polijas ekstraklases devītās kārtas spēlē, sekmējot Čenstohovas “Rakow” uzvaru. “Rakow” viesos ar 3:2 (1:1) pārspēja Polijas čempioni Varšavas “Legia”. Gutkovskis pēc pāris mēnešu pārtraukuma pirmo reizi ekstraklases maču sāka sākumsastāvā. Pirmajā puslaikā, kas noslēdzās ar rezultātu 1:1, viesiem vārtus guva Ivi Lopess, kurš realizēja 11 metru soda sitienu, taču Mahirs Emreli ātri panāca neizšķirtu.

Mača 53.minūtē pēc stūra sitiena Gutkovskis uzvarēja gaisa divcīņā un ar galvu pārvirzīja bumbu Franam Tudoram, kurš panāca 2:1. Četras minūtes vēlāk Lopess nostiprināja vadību, bet 70.minūtē Igors Haratins vienus vārtus atguva. Gutkovskis tika nomainīts 72.minūtē. Viņš šajā mačā statistikā atzīmējās arī ar dzelteno kartīti, kuru nopelnīja pirmajā puslaikā.

“Lechia” ar 16 punktiem deviņās spēlēs ieņem otro vietu, “Rakow” ar 14 punktiem septiņos dueļos ir piektā, bet “Jagiellonia” ar 12 punktiem deviņos mačos ieņem septīto pozīciju 18 komandu konkurencē. Pagājušajā sezonā ekstraklasē uzvarēja Varšavas “Legia”.

Ukraina

Latvijas futbola izlases aizsarga Kaspara Dubras pārstāvētā “Oleksandriya” sestdien izcīnīja uzvaru Ukrainas čempionāta devītās kārtas spēlē. “Oleksandriya” mājās ar rezultātu 2:1 (1:1) uzvarēja “Mariupol”.

Komandas kapteinis Dubra devās laukumā sākuma sastāvā un nospēlēja visas 90.minūtes. Uzvaras vārtus vien četras minūtes pirms pamatlaika beigām guva 77.minūtē uz maiņu nākušais Oļegs Kožuško. “Oleksandrija” ar 17 punktiem deviņās spēlēs ieņem ceturto vietu 16 komandu konkurencē, bet otrajā pozīcijā esošā Doņeckas “Shakhtar” ir vien pāris punktu attālumā. Pirmo vietu ar 22 punktiem astoņos dueļos ieņem Kijevas “Dinamo”.